26

Odp: Problem z przelaczaniem z gazu na benzyne Focus mk1 1.8 16v

Nie koniecznie, jeśli czujnik jest uszkodzony i np. przez krotką chwilę daje informację że temp. np. -30st to system przełączy na PB. To samo może być z czujnikiem ciśnienia.

27

Nie spotkałem się jeszcze z takim uszkodzeniem zarówno jednego jak i drugiego czujnika, ale może to będzie pierwszy raz. cool

28

Jutro jade rano do gaziarza bo mam wolne. Ostatnio ani razu sie sam nie przelaczyl. No moze raz jak gwaltownie ruszylem spod swiatel i przycisnalem go do 6000 obrotow

29

Proponuje po drodze do warsztatu sprawdzić czy uda się powtórzyć takie przełączenie, może to być ważną wskazówką. Jak do tej pory wynika że przełącza się bez konkretnego powodu, ale myślę że on cały czas się do końca nie ujawnił.  cool

30

Jak patrzylem na allegro to taki czujnik ktory chyba jest u mnie to kosztuje jakos 80zl...
to chyba jest taki
http://allegro.pl/nowy-czujnik-temp-brc … 21306.html

31

Bardzo możliwe, czy sprawdziłeś już że jest na pewno uszkodzony :?: Jeżeli nie możesz powymieniać większość elementów bez pozytywnego wyniku  :sad:

32

Reduktor niestety mam w bardzo ciezko dostepnym miejscu. Dzis bylem u gaziarza i tylko sie zdenerwowalem. Zostawilem mu auto powiedzialem co i jak, a gdy pojechalem pozniej po nie to jedyne co sie dowiedzialem to to ze jak nim sobie jezdzil to jemu sie ani razu nie przelaczylo i jest dobrze...

33

A jesteś w stanie ten objaw wywołać czy jest to nadal kwestia przypadku :?:

34

Jest to kwestia przypadku. Ostatni raz przelaczyl mi sie ponad tydzien temu, przy spokojnym ruszaniu spod swiatel. Od tego czasu samonaprawa. Moze dlateg oze wiosna idzie smile

35

Nie podejrzewam, ale kto wie :wink: Takie usterki nastręczają najwięcej problemów w zdiagnozowaniu, ale oczywiście nie jest to niemożliwe, kwestia wytrwałości i czasu. cool

36

Jeśli masz taką możliwość, to podstaw czujnik cisnienia.