Temat: Problem z przelaczaniem z gazu na benzyne Focus mk1 1.8 16v

Witam
Mam focusa 1.8 mk1 z instalacja sekwencyjna BRC Sequent24. Problem polega na tym ze czasami od tak bez wiekszego powodu potrafi przelaczyc sie sam na benzyne. Czasem jest to przy wiekszym depnieciu w pedal gazu, a czasem co bardziej dziwne przy bardzo spokojnej jezdzie. Jest to praktycznie losowe i dzieje sie bez jakis innych objawow. Kiedys podjechalem do jakiegos gaziarza i powiedzial po podlaczeniu kompa ze ustawienia sa niby ok.
Czy ktos moze przypuszczac co moze byc powodem tego przelaczania? Czy czysci sie raz na jakis czas reduktor albo ten czujnik cisnienia gazu(nie w listwie). Filtry fazy lotnej / cieklej oczywiscie wymieniane na czas.
Moj reduktor to BRC Genius MB TH2O
A czujnik ciśnienia gazu BRC P1

2

Odp: Problem z przelaczaniem z gazu na benzyne Focus mk1 1.8 16v

Może być to przypadek trudny do zdiagnozowania, musi wystąpić objaw w czasie kiedy podłączony jest komp. Przyczyn może być kilka. Często zdarza się że przerywa czujnik ciśnienia lub czujnik temperatury.

3

Juz kiedys z tym bylem u gaziarza i powiedzial mi ze cisnienie przelaczania jest ustawione ok i nie ma zadnych bledow. Co do czujnika temperatury tez zawsze odkad mam instalacje zanim przelaczy sie na gaz to musze poczkac az sie nagrzeje. Nigdy za wczesnie mi sie to nie przytrafilo. Z rcji ze mam przejechane na gazie juz jakies 80.000 km to moze musze wymienic te membrany w roduktorze? Bo co do czujnika cisnienia gazu to podobno gdy mam zewnetrzny a nie w listwie to praktycznie on nie powinien byc tego przyczyna. tak stwierdzil ow pan gaziarz...

4

Wszystko się zgadza, ale czujnik/ki, mogą przerywać. To że jest przejechane ok 80 kkm wcale nie oznacza konieczności regeneracji/naprawy reduktora.

5

Ale jesli by sie tak dzialo to czy wykazalo by jakies bledy w centralce? Z jakiego powodu sie przelaczylo?

6

Może zapisać błąd w pamięci strownika.

7

Dla przykladu wczoraj jak wracalem z pracy przelaczyl mi sie na benzyne. Jechalem spokojnie, nic nie szarpnelo. Nie potrafie okreslic powodu czemu sie tak stalo. Przez ostatnie kilka dni ani razu sie sam nie przelaczyl...

8

Może być wiele powodów takiego zachowania się systemu, od brudu w gazie do ewentualnej usterki. Na początek trzeba sprawdzić czy w sterowniku gazowym i benzynowym nie zapisał się jakiś błąd cool

9

Otoz dzis bylem rano u gazownika. Podlaczyl kompa i sprawdzal ustawienia. Nie bylo zadnych bledow, ustawienia dobre. Cisnienie podobno jak z ksiazki. Nic nie znalazl. Zostawilem mu auto zeby sie dzis przejechal popatrzyl. Mam nadzieje ze mu sie przelaczy na benzyne jak bedzie jechal. Bo mi wczoraj sie przelaczylo jak musialem gwaltownie ruszyc spod swiatel...

10

Aż jestem ciekaw jego diagnozy, a ciśnienie sprawdził na postoju czy zrobił jazdę próbną?

11

Na postoju posprawdzal przy mnie ustawienia. Stwierdzil ze wszystko ok i nie widzi zadnych bledow. Niestety problem nadal nie rozwiazany...

12

No tak, problem podczas jazdy został sprawdzony na postoju, żenada. Z drugiej strony jak usterka jest sporadyczna to trudno ją będzie znaleźć, zwłaszcza jak się trafi leniwy mechanik cool

13

No tak ale pytanie jest podstawowe. Czy jak sie gaziarz przejedzie i mu sie przelaczy podczas jazdy to co mu to da? Zapisze sie jakis blad? Raczej nie skoro do tej pory sie nie zapisal.

14

Coś to da. Będzie widział parametry w momencie powrotu na PB.

15

Dokładnie, jeżeli wie co ma obserwować to jest w stanie stwiedzić gdzie jest problem. Czy to wina elektroniki czy czegoś zupełnie innego, skoro usterka pojawia się podczas jazdy to podczas jazdy należy wszystko sprawdzić. Wywołanie usterki podczas diagnostyki jest tu podstawą tej diagnozy. :roll:

16

Rozumiem, ale przez ostatnie 3 dni ani razu mi sie nie zrobilo tak. Obstawiam ze to nie kwestia ustawien tylko moze czujnika temperatury albo czas wymienic membrany reduktora

17

Raczej stawiałbym na czujnik. Ciśnienia lub/i temperatury.

18

podobno te zewnetrzne czujniki cisnienia sie nie psuly, wiec moze to ten od temperatury. Chociaz kto wie...

19

Każdy element ma prawo się popsuć, natomiast tutaj jest coś cool  co sporadycznie wywołuje objaw na przykład styk elektryczny. Uszkodzony czujnik zmienia parametr odczytywany na stałe, nie jest w stanie sam się naprawić.

20

Czyli trzeba szukac gdzies jakiegos zimnego lutu?...

21

Albo zaśniedziałego styku, pękniętego w izolacji przewodu ... ruszającej się masy i tak dalej ... cool

22

Ostatnio przez caly tydzien ani razu mi sie nie przelaczyl, az tu nagle wczoraj jak jechalem do pracy to przelaczyl sie (przy spokojnej jezdzie), no to go przelaczylem spowrotem, a on znowu przelaczyl sie na PB po przejechaniu 100m, no to znowu go przelaczylem na gaz i za chwile znowu sie przelaczyl. Dziwne ze stalo sie tak trzy razy pod rzad. A potem juz bylo ok i cala trasa z pracy do domu tez dobrze...

23

Te cuda mają na pewno wytłumaczalną przyczynę. natomiast bez dokładnej diagnostyki wszystkich elementów trudno będzie cokolwiek pomóc :sad:

24

No napewno. Stawiam na jakis zimny lut ktory by sie co jakis czas objawial i przez niego przelacza sie. Albo czujnik temperatury reduktora...

25

Czujnik moim zdaniem mało prawdopodobny, ale przy znanej temperaturze proste sprawdzenie odpowie czy przekłamuje cool