Temat: Lovtec w Astrze 1.4 - pali bezpiecznik przy przełączaniu

Witam

Mam problem z moją Astrą 1.4 8v z instalacją Lovtec. Jakiś tydzień temu w czasie jazdy auto samoczynnie przełączyło się na benzynę, jak się później okazało przepalił się jeden z "gazowych" bezpieczników 7,5A. Wymiana nie pomogła, po przełączeniu na gaz przepalił się ponownie (no chyba że założyłem 15A). Poodłączałem elektrozawory, podłączyłem ponownie, założyłem nowe bezpieczniki 7,5 i o dziwo zaczęło działać. I działało tydzień, bo od wczoraj znów przepala. Wyczytałem w necie że częstą przyczyną takowego zachowania jest albo zwarcie na kablu, albo niesprawność któregoś elektrozaworu.
Czy jest sposób który pozwoliłby mi samodzielnie zlokalizować usterkę (lub też wykluczyć któreś z elementów)?
Chciałbym zrobić samemu ile tylko się da, oczywiście jeśli sobie nie poradzę to podjadę do warsztatu, ale jeśli to tylko któryś z elektrozaworów to po co przepłacać za robociznę. Mam uraz od czasu jak dawno temu "specjalista" spojrzał na reduktor w moim polonezie któremu zdarzało się gasnąć i zawyrokował że trzeba go wymienić co miałoby kosztować 400zł. Kupiłem zestaw naprawczy za niecałą stówę, wymieniłem sam i poldek działał aż miło

Z góry dziękuję z rady i pomoc
Pozdrawiam