26

Odp: Fabia BRC szarpanie , spadek mocy,

W jednym byłem... tam gdzie zakladalem...  aby uniknac kosztów naprawy w innym.
Ale z zapłonem nie wiem jak to jest ... dzis pada deszcz jest duza wilgotnosc powietrza.... to powino bardziej szarpac a jak jechalem dzis do pracy to szdzedł jak burza...

27

Wilgoć poprawia styki, pytanie tylko które tutaj :?: Czasami podejście do tematu przez innych mechaników pomaga, bo jest szansa że zwrócą uwagę na konkretny szczegół cool

28

Zaczeła mi swiecic kontrolka helikoptera - " Elektroniczny układ sterowania silnika" ?? niby auto dobrze chodzi ale mam wrazenie ze jest slabszy... W poniedziałek mam diagnostyke auta...
byłem u gazownika... Kontrolka sie zaswiecala poniewaz miał za mało gazu niby dane - tak mu wykazało VAG -iem.
ale jak wracałem i przejeżdżałem przez tory i zredukowałem do dwójki zaczął skakac jak żaba... ;/ juz rozkladam ręce... gazownik sprawdzał tylko komputerowo instalacje i twierdzi, ze jest wszystko oki i musi to byc wina zapłonu... ma załatwic cewki w tym tygodniu i bedzie przekładac...
Ogólnie szkoda gadać.... niby zalecany przez dwie osoby, a ile można jezdzic i co do innego jezdzic i placic jak u tego mam na gwarancji... przeciez nie bede wymieniac cewek, gdzie koles nie ma 100% pewnosci o przyczyne... sad

29

Chyba jednak nie najlepszy warsztat, może najmilsze te silniki nie są do adaptacji na gaz, ale skoro serwisy autoryzowane sobie z tym radzą, fakt faktem na instalacji Landi Renzo, ale te auta jeżdżą bardzo ładnie. Skoro auto po tylu wizytach w serwisie zapala "checka" bo "ma za mało gazu", to znaczy że albo mapa nie jest poprawnie zrobiona, albo któryś z elementów instalacji źle pracuje, stawiałbym tutaj ewentualnie jeszcze na listwę wtryskiwaczy cool

30

Kurde nie wiem.... Instalacja nowa z lutego. Poleca ktos dobry zakład BRC w okolicach zabrza?? jak to jest z gwarancja  w BRC bo jesli chodzi idealnie na benzynie a nie tak jak powinien na gazie to od tego jest gwarancja...?

31

Bardzo często tak. Ale bywa również sytuacja że jest usterka ukł. benzynowego, która jest "niewidoczna" na PB a na LPG tak. Tak może być np. w przypadku układu zapłonowego. Gaz jest "trudniejszym" paliwem, więc mogą wystąpić sytuacje, że problem będzie bardziej albo tylko na nim zauważalny.

32

To prawda, że usterki układu zapłonowego są bezlitośnie weryfikowane przy zasilaniu gazem, wynika to z większego prądu potrzebnego do zapłonu mieszanki. Ale warsztat ma narzędzia do wyłapania problemu (a przynajmniej każdy szanujący się warsztat powinien je mieć), więc powinien ich użyć w diagnostyce, wymaga to wiedzy i czasami wytrwałości. Jeżeli jest to problem po stronie samochodu powinien przynajmniej wskazać gdzie, a najlepiej usunąć przecież klient za to zapłaci. Jeżeli zaś po stronie instalacji poprawić wszystko jak najszybciej bezpłatnie żeby nie tracić dobrego imienia. Bezradność warsztatu to bardzo zły znak cool

33

"W tym przypadku może być problem z cewką zapłonową. Jeśli samochód szarpie tylko na gazie to w programie jest opcja dzięki której można stwierdzić na którym cylindrze się to dzieje". - Tak mi odpisał koleś z czakramu. No to dziwne, że mój gazownik z BRC obstawia cewki ale nie ma  pewnosci w 100%. Wiec czemu nie skorzysta z opcji sprawdzenia z programu BRC jak pisze koles z czakram. Zastanawia mnie to  :?:

34

Może po prostu nie umie? :roll:

35

W tym przypadku pozostaje zapytać tego "gazownika" czemu nie wykorzystuje posiadanych narzędzi. Prawdopodobnie tak jak to "czesio" napisał po prostu nie umie. Może należy w czakramie dowiedzieć się, który z ich warsztatów w okolicy potrafi zdiagnozować problem w instalacji BRC, lub wskazać usterkę w samochodzie cool