Temat: Fabia BRC szarpanie , spadek mocy,

Witam!
jestem posiadaczem skody fabii 1.2 htp, ktora pod koniec lutego zostala zagazowana  na BRC Sq 24 i wystepuja nastepujace objawy:
- Szarpanie na 3 - 4 biegu -- szczególnie gdy jest zimny
- Delikatne duszenie sie podczas nabierania prędkości --- w trasie czuć spadek mocy jakby sie dusil
- nie przełącza się płynnie na gaz - od niedawna
Dzieje się to tylko na gazie, a u gazownika oki wszystko niby podczas regulacji.
Swiece nowe - wynmienione w marcu. Gazownik powiedizal ze cewki tylko  sa 3 cewki a koszt jednej to 150 zł i chcialbym miec pewnosc. z gory dziekuje za pomoc

2

Odp: Fabia BRC szarpanie , spadek mocy,

Cewki w tym silniku potrafią się dość często wysypać ale szarpanie pojawia się w całym zakresie najczęściej przy przyśpieszaniu, a jakie są zamontowane w tym układzie wtryskiwacze :?:

3

Stawiam, że są wtryski BRC.

4

Gazownik twierdzi ze instalacja ok tylko wkurza mnie to, że  swiece każe wymienic, że to jest rzyczyna, potem znow cewki. komputer podłanczał i twierdzi,że instalacja oki. a wtruski  na listwie nie ma naklejki brc... ale w zestawie listwa powinna byc rail w sequent 24 jak kojarzę. na fakturze pisze wtryski brc tylko. najbardziej czuc szarpanie jak były chlodniejsze dni  np marzec, a w letniej pogodzie  szarpania sa rzadko  i mniej wyczowalne...  nie wiem....

5

podłaczenie pod komputer i diagnostyka cewek by pomogła.... ??
Wtedy można by obarczyć wina wtryski.... ??

6

Do tych instalacji montowano różne wtryskiwacze, jedne te najtańsze nie były najwyższej jakości i objaw był najczęściej podobny. Sama diagnostyka komputerowa, dopóki cewka nie ulegnie spaleniu może nie dać pożądanego efektu, a cewka mimo wszystko będzie uszkodzona. Natomiast system OBD zapisuje gdzie pojawia się błąd jeżeli wypadają zapłony należy więc to sprawdzić w sterowniku benzynowym:cool:

7

Czy wraz  ze wzrostem temp silnika objaw szarpania zmniejsza się?

8

jak nabiera predkosci... jak ma sie rozkulac to szarpie  czy tam przerywa a  jak juz lece np 120 km/h na 5 biegu to juz wszsytko oki

9

i jak sie męczy podczas wjazdu pod góre czy  wyprzedzanie... to znow przerywea dusi sie .... ale jak spokojnie sie jdzdzi np w miescie do pracy i sie nagrzeje to  szarpniecia ustaja i tylko przy wiekszym wysilku jakies  duszenie neikiedy czuc

10

Hmm, może to być kwestia regulacji instalacji, ale również uszkodzona cewka.
Zapala się check? rejestruje może błąd wypadania zapłonu?

11

włąsnie wszystko jest oki, nie zapala sie check. przypominam, ze na benzynie chodzi idealnie .... ale na gazie niby czulszy jest

12

A taki głupi szczegół jak świece zapłonowe, w jakim są stanie kiedy były wymieniane :?:

13

zaraz po założeniu gazu były wymienione.

14

No i byłem u mojego gazownika.... Brc Sequent 24.11 ma nowego softa, ktorego mi wgrał i ustawiał w czesie jazdy. Niby była zapodana za duza ilosc gazu na wtryskiwacze i je zalewalo - przez to sie dławił. Jak z nim jezdziłem i ustawiał bylo wszystko oki.... Ale jak juz byłem w domu, to jakbym delikatne szarpniecia czoł. Gazownik kazał pojezdzic kilka dni jak by było nie tak to bedzoemy dalej szukać przyczyny....

15

Aż jestem ciekaw czyżby BRC miało błąd w sofcie, a wracając do świeczek wiesz może jakie zostały zamontowane :?:

16

Swiece wymienilem z Boschow na NGK. choc Bosche jeszcze w miare oki byly.

17

Dobrze dobrane świece?

18

Pewny jestem, że tak: NGK. ZFR5P - G

19

Jaki kod silnika?

20

Wygląda na to, że świece dobrane dobrze. Spotkałem się jednak z przypadkiem gdzie takie NGK nie pracowały dobrze w tym silniku z instalacją LPG cool

21

No i co metoda prob i bledow ... ?  wczesniej mialem bosche z przebiegiem 15 tysiecy  i ten sam problem byl

22

Platynowe świece BRISK robione dla Volkswagena, kilkukrotnie były lekarstwem dla HTP na LPG. Jest to tańsza opcja od wymiany cewki, zwłaszcza że nie ma ewidentnej jej usterki cool

23

a jesli na dwoch cewkach  bosch i ngk szarpie to i tak briski moga pomoc ? po regulacji instalacji i wgrania nowego softu mniej szarpie  ale szarpie jak sie np rozpedzam pod gorke na 3-4 biegu czuc jak sie  dusi... a benzyna oki... HTP... takie problemy ?? ...
oktan, Jesli moge prosic o podanie do fabii 1.2 HTp 64 km numer briskow

24

DOX15LE

25

Tak to dokładnie te świeczki. Zastanawia mnie jeszcze ta poprawa po regulacji i niby zmianie softu, może jednak mapa jest niedokładnie zrobiona i jednak gdzieś są braki :?: Czy byłeś z tym problemem w jednym warsztacie, może warto pojechać do innego :?: