1

Temat: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

Witam
Jestem nowym użytkownikiem więc przepraszam za ewentualne błędy. Jutro pojadę prawdopodobnie zamontować gaz w moim Scenicu (parametry w temacie). I chcę was zapytać czy instalacja lovato smart będzie dobra dla tego samochodu? Sekwencja za 2200
Pozdrawiam

2

Odp: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

Podzespoły Lovato dadzą radę, ale wiele zależy też od montażu i kalibracji.

3

Odp: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

Zamontowane. Mam nadzieję że się sprawdzi. Przy okazji wyszło że do wymiany mam świece. Przełączanie z benzyny na gaz jest nieodczuwalne. Przeglądy co 15 tys. Spalanie PB-95 jest na poziomie 6l/100km, gazu powinno spalać maksymalnie 15% więcej, ale to będę miał okazję sprawdzić dopiero w przyszłym tygodniu. Jeżeli kogoś interesują zdjęcia w jaki sposób instalacja została rozmieszczona pod maską to piszcie. Moim zdaniem dobra robota.
Pozdrawiam

4

Odp: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

Do tej pory zrobiłem 1500 km, zimny na gaz przełącza się po około 300 metrach. Spalanie 90% trasa to niewiele ponad 6 litrów gazu, po miejscu niestety ale i 8 litrów potrafi spalić. Zresztą to dopiero 1500 kilometrów więc na dokładniejsze wyniki trzeba jeszcze poczekać.

Pozdrawiam

5

Odp: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

Wcześniej czytałem że po 1,5km jedzie się na przegląd instalacji czy wszystko szczelne, nic nie naruszyło się podczas eksploatacji i na sprawdzenie poprzedniej kalibracji. W moim przypadku przegląd będzie dopiero po 15k kilometrów. Trochę mnie to zdziwiło ale z tego co wiem to gaziarz solidny więc nic się nie odzywałem.
Przy okazji pytanie z innej beczki. Po włączeniu klimatyzacji samochód momentami szarpie, problem znika po wyłączeniu klimatyzacji i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Problem może tkwić w sprężarce ?

6

Odp: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

No właśnie w tym problem że szarpie na gazie i na benzynie.Zapomniałem dodać, że działo się to już przed zamontowaniem instalacji więc to na pewno nie jest przyczyną. O ten przegląd i sprawdzenie ustawień dopominać się Twoim zdaniem ?

7

Odp: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

Kiedy były kontrolowane świece, przewody w/n?

8

Odp: Lovato Smart Scenic I 2000r 1.4 16v 95km

Zaraz po założeniu gazu świece zostały wymienione. Problem rozwiązany. Wykręciłem sąsiadowi jedną cewkę i po przełożeniu jej do mojego scenica za drugim trafem wyszła uszkodzona cewka. Kupiłem nową boscha za 120 zł założyłem i następnego dnia zrobiłem 300 kilometrową trasę. Z początku wydawało mi się że nie jadę swoim samochodem haha. 
Pozdrawiam