Temat: szarpanie na ciepłym silniku brc sequent 24 light

Witam.Mam problem w Golfie 4 1.6 sr z instalacja gazowa brc sequent 24 light, po nagrzaniu silnika (po przejechaniu około 15 km) zaczyna szarpać-dławić i auto chodzi jakby na dwa gary i przerywa, czuć nie wypalony gaz z tłumika, po przełączeniu na paliwo wszystko ok, (świece, kable, filtry gazu-nowe) instalacja chodziła 2 lata ( 33 kkm) bez problemowo.Jaka może być przyczyna takiej pracy na lpg?Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

2

Odp: szarpanie na ciepłym silniku brc sequent 24 light

Trzeba sprawdzić poziom płynu chłodzącego oraz odpowietrzenie układu. Możliwe, że zamarza reduktor i zalewa silnik nieodparowanym gazem

3

dziękuje za odpowiedz:)
stan płynu jest odpowiedni, ukł. nie jest zapowietrzony, parownik jest cały czas gorący, ciężko go dotknąć.

4

A sterownik benzynowy nie zapisuje żadnych błędów :?:

5

vag nie pokazuje żadnych błędów.Myślę, że może wtryski gazu się skończyły bo mam zamontowane zavoli Pan-evo a jak czytam w necie nie mają za dobrych opinii.

6

Faktycznie nie są to wtryskiwacze z najwyższej półki. Ale w tym systemie nie ma chyba zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o wtryskiwacze. Ja bym sprawdził jeszcze cewkę, najlepiej oscyloskopem na rozgrzanym silniku do wywołania efektu, chociaż sterownik powinien zanotować wypadanie zapłonów. A przy uszkodzonych wtryskiwaczach powinna chociaż sporadycznie pojawić się uboga mieszanka. Usterka do poszukiwań cool

7

problem rozwiązany:)
powodem takiej pracy silnika był uszkodzony wtryskiwacz, po wymianie wszystko wróciło do normy.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

8

wstaw wtryski hana,z apaczami lub pan evo bedziesz mial zawsze problemy

9

A te wtryskiwacze można zamontować w tym systemie :?:  A jakie problemy będą z wtryskami hana :?:

10

gregor0819 napisał/a:

wstaw wtryski hana,z apaczami lub pan evo bedziesz mial zawsze problemy

Możesz rozwinąć bardziej swoją myśl?