Temat: KE-Jet stabilizator minimum (wolnych obrotów) emulator PD30

Jak w tytule, kupię używany lub nowy stabilizator minimum (może być więcej sztuk) oraz inne el. dedykowane do mechanicznego wtrysku.

Najpilniej potrzebuję w/w stabilizator/emulator wolnych obrotów. Z tego co wiem w przystępnej cenie produkowała je polska firma i oznaczała symbolem PD30, niestety już tej firmy nie ma (chociaż urządzenie występuje jeszcze w katalogach pośredników, ale fizycznie nie jest dostępne). Landi Rezzo też ma to w ofercie ale za ponad 3 razy większą sumę.. sad

Jeśli ktoś z Szanownych forumowiczów posiadałby coś takiego zbędnego na półce, albo wiedziałby gdzie coś takiego można dostać... może w jakimś rozbitym/zezłomowanym aucie w czyjeś okolicy wisi sobie takie urządzonko na ścianie grodziowej w komorze silnika i się marnuje smile - czekam na info jakby co to prosiłbym na PW i na maila: grukok@wp.pl Dzięki

2

Odp: KE-Jet stabilizator minimum (wolnych obrotów) emulator PD30

Niedawno stroiłem samochód wyposażony w takie ustrojstwo - moim zdaniem jest to tylko kłopot - emituje stałej szerokości PWM na zawór powietrza dodatkowego, zastępując PWM ze sterownika, który posiada całkiem skuteczny regulator PID. W dodatku stabilizator minimum ma w interesującym zakresie szalenie małą dokładność jeśli idzie o ustawienie - ledwie auto pojeździło tydzień, już człowiek był u mnie z prośbą o przeregulowanie tego. Zadaniem ustalania obrotów ma się zajmować sterownik, nie jakieś badziewie, odradzam stosowanie tego, u siebie w KE-jecie mam stabilizację idla normalnie realizowaną przez firmowy sterownik, również na gazie, swoją drogą tan gaz to... sekwencja :-D

3

Jak już się pochwaliłeś, to zdradź tajemnicę jaka sobie sekwencję do ke-jeta zamontowałeś :?:

4

oktan napisał/a:

Jak już się pochwaliłeś, to zdradź tajemnicę jaka sobie sekwencję do ke-jeta zamontowałeś :?:

Stag Q-box