1

Odp: Jaka instalacja do Forda Fiesty MK6 1,3 70 KM z 2006 r?

Re: Jaka instalacja do Forda Fiesty MK6 1,3 70 KM z 2006 r?

ziomal80 napisał/a:

Witam.
Planuję założyć instalację gazową do fiesty 1,3 70KM z 2006r. Z tego co wyczytałem, to nie ma żadnych przeciwwskazań co do zagazowania tego silnika. Pytanie tylko jaka instalacja?
Jeden z dobrych warsztatów zaproponował mi takie zestawy:
- STAG 4 ECO, REG FAST, TOMASETTO AT09 ---
- STAG ST STAG 4 ECO, ACW01, TOMASETTO AT09 ---
- STAG ST STAG 4 ECO, HANA 2000, TOMASETTO AT09 ---
- STAG ST STAG 4 PLUS, HANA 2000, TOMASETTO AT09 ---
- STAG ST STAG 300-4 ISA/2, HANA 2000,  TOMASETTO AT09 ---
- STAG ST STAG 300-4 PREMIUM, HANA 2000, TOMASETTO AT09 ---
Co o tym myślicie. Chodzi mi głównie o te pierwsze dwa zestawy. Może polecicie coś innego.
Pozdrawiam.


Zwróciłbym uwagę na zestaw 1 i 4.

2

Odp: Jaka instalacja do Forda Fiesty MK6 1,3 70 KM z 2006 r?

A ja polecę Ci instalację BRC Sequent 24.11,  zestawy te montowane są w nowych autach więc świadczy to o jakości i bezawaryjności.

3

Odp: Jaka instalacja do Forda Fiesty MK6 1,3 70 KM z 2006 r?

Tygodniowo gazujemy 2-4 nowe auta. Na Stagu.

4

Odp: Jaka instalacja do Forda Fiesty MK6 1,3 70 KM z 2006 r?

ziomal80 napisał/a:

Generalnie wyszedłem z założenia, zestaw nie musi być jakiś super, hiper i w ogóle najlepszy z dostępnych. Bardziej zależy mi na tym, żeby zainstalował to ktoś myślący, obeznany w temacie i z dużym doświadczeniem.

bardzo dobre podejście, nie zawsze wygórowana cena oznacza najwyższą jakość. Z drugiej strony zaś - wyraźnie niska cena praktycznie zawsze oznacza fuszerkę.

5

Odp: Jaka instalacja do Forda Fiesty MK6 1,3 70 KM z 2006 r?

ziomal80 napisał/a:

Dziękuję za odpowiedzi.

Generalnie wyszedłem z założenia, zestaw nie musi być jakiś super, hiper i w ogóle najlepszy z dostępnych. Bardziej zależy mi na tym, żeby zainstalował to ktoś myślący, obeznany w temacie i z dużym doświadczeniem. Czyli generalnie dobry zakład i nie najdroższa instalacja.

SebastianS napisał/a:

Zwróciłbym uwagę na zestaw 1 i 4.


Właśnie ze względu na cenę brałem pod uwagę 2 pierwsze zestawy. Jeśli możesz to proszę napisz dlaczego akurat 1 i 4. Jakie będą różnice pomiędzy tymi dwoma wariantami?
Pozdrawiam.


Zestaw 1 to sensowne zestawienie budżetowe - wtryskiwacze Reg Fast na najniższej i najtańszej półce zajmują prawdopodobnie najwyższą pozycję, a już zwłaszcza zestawione ze Stagiem, który w profilu sterowania tymi wtryskiwaczami posiada jako chyba w jedynym - niemal całkiem prawidłową wewnętrzną korektę po temperaturze gazu. To pozwala na całkiem efektywne wykorzystanie uproszczonego co do ilości funkcji Staga 4 Eco, który nie posiada edytowalnej korekcji po temperaturze gazu, ale też - z uwagi na powyższe - nie będzie jej potrzebował, zapewniając prawidłową pracę systemu. Trwałość Reg-ów zapewnia jak myślę bezstresowe przebiegi rzędu 70.000km do czasu potrzeby wywalenia listwy i zastąpienia jej nową.

Zestaw 4 jest zestawem kompletnie pozbawionym rozwiązań kompromisowych. Pełna dostępność funkcji regulacyjnych, do tego doskonałe wtryskiwacze, które jednak wymagają posłużenia się edytowalną korekcją od temperatury gazu, bo zadana, wewnętrzna, w Stagu jest dla tych wtryskiwaczy spieprzona. Wykorzystując dostępne narzędzia, na tym zestawie osiągnąć można perfekcyjne zestrojenie instalacji w niemal dowolnym czterocylindrowym aucie o wtrysku pośrednim (niemal, ponieważ technologie idą naprzód i coraz dotkliwiej dają się we znaki potrzeby nadążania za postępem w implementacjach fabrycznych strategii sterowania silnikami, czego producenci LPG jak zwykle nie dostrzegają w porę).