1

Temat: vialle lpi peugeot 406

tak, tak, to było nierozsądne ale sie stało i potrzebuje pomocy, więc - kupiłam samochód, nie sprawdziłam co i jak a okazało się że instalacje założono w 2002 roku więc sie konczy, jest to Vialle LPI a Peugeot 406 jest z 1999r. Czasem gaśnie, ciśnienie jest zbyt niskie wiec zaproponowano mi wymianę pompy, koszt 1650pln lub 800pln jeśli uda sie zregenerować. Nie zdecydowałam się, bo chyba lepiej zrobić wszystko, butla sie konczy, nie mam dokumentu TDT więc nie moge zrobić przeglądu. Czy jak wymienie butle z tym skomplikowanym wnętrzem to wystarczy? jakie są koszty po za stolicą? W warsztacie w którym zakładano te instalacje, dowiedziałam się, że mało kto sie nią zajmuje, że mimo iż części produkowane są w Polsce, trzeba je zamawiać z Holandii. Więc jaki jest faktyczny koszt, czy warto go ponosić, czy faktycznie ta instalacja jest tak dobra, czy może założyć jakąś inną?

2

Odp: vialle lpi peugeot 406

ojej napisał/a:

Czasem gaśnie, ciśnienie jest zbyt niskie wiec zaproponowano mi wymianę pompy, koszt 1650pln lub 800pln jeśli uda sie zregenerować.


Każdą pompę da się zregenerować - nie ma sensu wymieniać na nową - a cena nowej 1650  jest dla mnie niepokojąco niska - za niska - podejrzane.

ojej napisał/a:

nie mam dokumentu TDT więc nie moge zrobić przeglądu.


Dokument taki wydadzą w Gdańsku,ale sugeruję najpierw zadzwonić do Stako w Słupsku i dowiedzieć się konkretów na temat tego zbiornika - może będzie do wykonania tylko sama legalizacja zbiornika?!

ojej napisał/a:

W warsztacie w którym zakładano te instalacje, dowiedziałam się, że mało kto sie nią zajmuje, że mimo iż części produkowane są w Polsce, trzeba je zamawiać z Holandii.


W Polsce robione są tylko zbiorniki gazu(Słupsk) i wiązki elektryczne(Ełk).

Ciekaw jestem co to za zakład,który ma dość mętne pojęcie o Vialle LPI?
Instalacje Vialle LPI są bardzo dobrymi instalacjami pod warunkiem,że nie dotykają jej ludzie,którzy nie mają za bardzo pojęcia o nich.Jeżeli ktoś mówi,że może się tak okazać,że pompa nie będzie się nadawała do regeneracji - w tym momencie należy powiedzieć takim ludziom "żegnajcie" i zgłosić się do kogoś innego.
Apropos ciśnienia - jakie było???

W razie pytań i wątpliwości :wink:  służę pomocą. :wink:

3

Odp: vialle lpi peugeot 406

ze zbiornikiem byłam na Modlińskiej, powiedziano mi, że ważność juz sie skończyla więc nie wydadzą mi legalizacji. Warsztaty w Warszawie są dwa : na Karczewskiej i na Laurowej więc dużego wyboru nie ma. Wierzę, że Panowie mimo wszystko mają pojęcie,montowali ją i też uczyli sie w Holandii. Ja natomiast nie mam wiedzy w tym temacie, stąd moje poszukiwania konsultacji, bo może są jakieś inne możliwości, ceny itp wystarczy że auto kupiłam bezmyślnie...:) a co do ciśnienia... bezspornie jestem kobietą i skoro nie zapytałam jakie to ciśnienie było to nie powiedziano mi ale za podłączenie do aparatury i uzyskanie tej informacji zapłaciłam 100pln, powiedziano mi rownież, to ciśnienie może być spowodowane zabrudzeniem pompy i jakie są koszty jej wymiany ale to juz pisałam. Zbiornik tu kosztuje ok 900 pln. Poczytam jeszcze inne posty, bo wciąż nie wiem czy trzeba wymieniać wszystko jak upłynie termin ważności butli. Wcześniej jeździłam dieslem, nauczyłam sie o nim wielu rzeczy i miałam fajnego mechanika który nie zajmuje sie niestety gazem i na dzień dobry powiedział, że nie będzie uczył sie ani testował swoich umiejętności by mi nie zaszkodzic.

4

Odp: vialle lpi peugeot 406

ojej napisał/a:

Warsztaty w Warszawie są dwa : na Karczewskiej i na Laurowej więc dużego wyboru nie ma.


Jest wybór jest :wink:

ojej napisał/a:

Poczytam jeszcze inne posty, bo wciąż nie wiem czy trzeba wymieniać wszystko jak upłynie termin ważności butli.


Wymienia się tylko butle - nic poza tym.Cena 900pln jest ceną normalną za zbiornik do LPI.
Mogę pomóc w temacie zbiornika - ewentualnie proszę o kontakt na adres
vialle.lpi.garage@op.pl

5

Odp: vialle lpi peugeot 406

na butle trzeba czekać kilka tygodni, jeśli ktoś ma do sprzedania, bardzo prosze o kontakt