1

Temat: Zapytanie

Witam
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii jakie wtryskiwacze gazu wybrać?

hanna 2000 czy reg fast?

Różnica w cenie ogromna (oczywiście jestem w stanie dopłacić do hany) tylko chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź dlaczego one albo dlaczego nie?

Przejżałem chyba cały internet w poszukiwaniu tej odpowiedzi zadzwoniłem do kilku warsztatów i niestety nigdzie nie uzyskałęm odpowiedzi?

2

Odp: Zapytanie

hana to klon keihina, wtryskiwacza który od lat "króluje" na rynku pod względem jakości, precyzji dawkowania i powtarzalności nawet po znacznych przebiegach ( niestety jest bardzo drogi )

Z instalacjami LPG to jest tak, że oszczędzać należy po ich zamontowaniu, dzięki tańszemu  paliwu i bezawaryjnej jeździe związanej z zastosowaniem dobrej jakości komponentów.

jak oszczędzisz przy montaży to potem zazwyczaj dopłacisz duuuzo więcej niż zaoszczędziłeś na szukaniu przyczyn nieprawidłowej pracy instalacji - o straconym czasie nawet nie wspomnę.

właśnie dlatego warto na początku nieco dopłacić, żeby potem spokojnie jeździć i oszczędzać zamiast się bujać po serwisach i tracić nerwy smile

3

Odp: Zapytanie

rozumiem i tak jak napisałem jestem w stanie dopłacić do hany
ale po prostu chciałem wiedzieć czy te regi to totalna masakra?

4

Odp: Zapytanie

nie, nie masakra, są lepsze niż pchane powszechnie Valteki ale od Hana są gorsze, mniej precyzyjne, wolniejsze i mają większe rozjazdy w dawkowaniu.

5

Odp: Zapytanie

a czy mogą uszkodzić silnik?  sorki ale jestem typowym laikiem...

6

Odp: Zapytanie

uszkodzić silnik mogą nawet najlepsze wtryski o ile dostaną się w ręce druciarza, który umie tylko zrobić wrzut pod maskę, ale nie ma większego pojęcia o konwersji pojazdu na LPG, poprawnym montażu, precyzyjnym strojeniu itd.