1

Odp: Szarpanie przy gwałtownym dodawaniu gazu

Możliwości jest kilka:

Np. wkrętki w kolektor za daleko od zaworów ssących.

2

Odp: Szarpanie przy gwałtownym dodawaniu gazu

Nie w tym rzecz. To kwestia strategii zasilania benzyną, wymagająca użycia działań zmierzających do jej nieuwzględniania podczas zasilania gazem. Szczęśliwie - na Stagu da się to zrobić najlepiej - rozwiązanie znajduje się w zakładce "zaawansowane" w programie.

3

Odp: Szarpanie przy gwałtownym dodawaniu gazu

Jastrzab_315 napisał/a:

Nowe kable zapłonowe  nie żartuję.


Taa... Zalany piwem dywanik pasażera. Też nie żartuję.

4

Odp: Szarpanie przy gwałtownym dodawaniu gazu

Kolega Sebastian jest właśnie z GZW :-)

Proszę spojrzeć, jaką wersję firmware Pan ma po podłączeniu się do sterownika - Albei żadnej u nas dawno nie było, więc niewykluczone, że ma Pan za stary firmware żeby problem skutecznie wyeliminować i trzeba będzie się spotkać.

5

Odp: Szarpanie przy gwałtownym dodawaniu gazu

nieco dziwny przebieg mnożnika - auto prawdopodobnie w górnym zakresie obrotów zdrowo przelane.

6

Odp: Szarpanie przy gwałtownym dodawaniu gazu

Bardzo zdrowo. Poniżej screeny z ostatnich ustawień tego auta u mnie. Nota bene mapa 3D wskazuje że podówczas nie dysponowaliśmy jeszcze narzędziem do likwidacji zadławień, widać próby radykalnego wycięcia przelań - wtedy jeszcze nie wiedziałem, że niewiele one wniosą, dopiero później zasiadłem do rozkminienia zagadnienia, co zaskutkowało wspomnianą funkcją Staga.
W podsumowaniu - trzebaby na firmware powyżej 8.5 zadziałać w/w funkcją i będzie ok. Oczywiście ten idiotycznie zadarty mnożnik trzeba zgiąć w dół :-)