Temat: VOLVO S40

Witam Szanowne Grono Ekspertów
Pytanie 1.
Volvo S40 1,8 122KM rok 2000/2001: propozycja "gazowników"
Reduktor KME Silver, elektronika KME Nevo, wtryskiwacze Magic Jet, przewody Faro 6 mm, zbiornik w miejscu koła zapasowego.
Pytałem w kilku warsztatach zajmujących się montażem LPG, i były podobne propozycje.
Pytanie 2.
Co dziwne na pytanie o inny samochód VOLVO V40 2,0 T 160 KM z 1998 roku też padały podobne propozycje. O ten samochód pytał się ktoś inny, więc myślę że to są dobre propozycje.

Gazownicy twierdzili że na takich intalacjach auta będą "śmigać" że to jest najlepsze.
NIe wiem co o tym myśleć ?
Dlatego proszę o opinie Zawodowców.

Chwilowo nie mam swojego samochodu, poprzedni który miałem to był opel z instalacją chyba koltex czy coś takiego - ale nie chciał jeździć na gazie tylko na benzynie - udało mi się go sprzedać i dlatego nie chcę już kupować samochodu z gazem bo może też nie jeździć więc chcę sam założyć, o przepraszam zlecić montaż

Pozdrawiam wszystkich i oczekuję na opinie.

2

Odp: VOLVO S40

Weź pod uwagę instalację BRC SQ24.11, reduktor 1200, pomarańczowe wtryskiwacze. Dobry gazownik i do przodu smile

3

Odp: VOLVO S40

Re: VOLVO S40

klaksonik napisał/a:

Witam Szanowne Grono Ekspertów
Pytanie 1.
Volvo S40 1,8 122KM rok 2000/2001: propozycja "gazowników"
Reduktor KME Silver, elektronika KME Nevo, wtryskiwacze Magic Jet, przewody Faro 6 mm, zbiornik w miejscu koła zapasowego.
Pytałem w kilku warsztatach zajmujących się montażem LPG, i były podobne propozycje.
Pytanie 2.
Co dziwne na pytanie o inny samochód VOLVO V40 2,0 T 160 KM z 1998 roku też padały podobne propozycje. O ten samochód pytał się ktoś inny, więc myślę że to są dobre propozycje.

Gazownicy twierdzili że na takich intalacjach auta będą "śmigać" że to jest najlepsze.
NIe wiem co o tym myśleć ?
Dlatego proszę o opinie Zawodowców.

Chwilowo nie mam swojego samochodu, poprzedni który miałem to był opel z instalacją chyba koltex czy coś takiego - ale nie chciał jeździć na gazie tylko na benzynie - udało mi się go sprzedać i dlatego nie chcę już kupować samochodu z gazem bo może też nie jeździć więc chcę sam założyć, o przepraszam zlecić montaż

Pozdrawiam wszystkich i oczekuję na opinie.


Całkiem sensowna propozycja. Wyjaśnienia wymaga tylko kwestia wtryskiwaczy - Magic Jet czy Magic FX. Te drugie wydają się być bardzo ciekawą pozycją, choć jeszcze niedostatecznie zweryfikowaną. Alternatywnie można rozważyć sterownik Stag Qbox lub Stag 4, wtryskiwacze Hana 2000 (z wysokiej półki), lub Reg Fast (z pólki średniej)

4

Odp: VOLVO S40

Re: VOLVO S40

Instalacja założona, konfiguracja taka jak pierwotnie planowana, wtryskiwacze Hana czerwone, ciśnienie reduktora 1,2  autokalibracja,  zebranie mapy do 4000 obrotów  ustawiona adaptacja w/g map i  pierwsze tankowanie zużycie ok 12l/100km
Myślę że jest dobrze  :mrgreen: