Temat: megane III po założeniu LPG ciężko odpala

mam problem, założyłem gaz w megance 1.6 16V 2009 r. Jak auto postoi dłużej to ciężko go uruchomić. Trzeba kręcić rozrusznikiem i dopiero zaskoczy. Jak go zgasić i znowu zapalić to nie ma już tego problemu. Czy to wina instalacji gazowej ? proszę o pomoc.

2

Odp: megane III po założeniu LPG ciężko odpala

Jest to możliwe. Wygląda to jakby reduktor puszczał gaz wężykiem podciśnieniowym do kolektora. Ile czasu instalacja jest używana? ile km przejechane?

3

Instalacja założona  3 tygodnie temu. Problem został zauważony zaraz na drugi dzień. do tej pory na gazie przejechane jakieś 100 km

4

Zgłoś się do serwisu, który montował instalację i poproś o sprawdzenie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

5

Oczywiście zgłaszałem się do serwisu. Co z tego jak oni sprawdzają  i  rozkładają ręce. Zostawiałem im nawet auto na kilka dni, żeby zobaczyli jak odpala po nocy. Niby stwierdzili, że trochę jakby ciężko pali za pierwszym razem po długim postoju ale nie wiedzą co to może być. Może ktoś wie co trzeba poprawić to podpowiem w warsztacie co moją zrobić.

6

Możesz przesłać zdjęcia komory silnika, tak żeby było widać elementy instalacji?

7

przesyłam rys zamontowanej instalacji

8

cd

9

cd

10

cd

11

cd

12

Na zdęciu nr 2 jest wężyk, który króćcem wchodzi do kolektora. Uruchom silnik, przełącz na gaz, niech chwilę popracuje. Zgaś silnik i zdejmij ten wężyk. Jeśli leci gaz, wyczujesz bez problemu jeśli będzie leciał, to to może byc przyczyną trudnego rozruchu na benzynie.

13

I przekaż serwisantom żeby założyli jednakowej długości wężyki od wtryskiwaczy do wkrętek,ciekawe też jak się wkręcili.(ale drucik)