Temat: mocno szarpanie przy przyspieszaniu

Witam od jakiegoś roku borykam sie z problemem... posiadam gaz BRC, wtryskiwacze niebieskie.
Auto: bmw e46
Elektronika: BRC europa 2
Wtryskiwacze: brc
Reduktor: Genius version mb 1200
Pojemność: 1.9
Moc: 104
Rok Produkcji: 1999

Objawy są coraz gorsze. Czasami zdarza się że na wolnych obrotach przebiera jakby na 3 cylindrach pracował. Gdy chcę dodać gazu(przyspieszyć) to jest "twarde" szarpanie. Natomiast gdy jest ciepło ok +20 stopni na dworze to jest coraz gorzej.
W zimę w minusowych tempereturach jeździł lepiej. Byłem u jednego gazownika, wymienił filtry i powiedział ze nie wie o co chodzi. Pojechałem do gazownika polecanego w mojej okolicy i... męczył się z godzinę, jezdzilismy ustawiał rozne parametry. Podczas jazdy gdy wyłączał 3 wtrysk i dawał go (3wtrysk) na prace na benzynie to jechał dobrze.
stwierdził iż rurka od 3 wtryskiwacza może być zagięta i rzeczywiście troche była. wymienił ją i poprowadził dobrze, ale problem nie ustał... kazał wymienic siwece i kable zrobiłem to nie pomogło. Nie chce ponownie jechać bo już 200zl wydałem na gazowników + za swiece i kable, a nic nie pomogło.Kompletnie nic. teraz coraz gorzej się robi... czy to mógłby paść ten 3 wtryskiwacz? może jego powinienem wymienić?

2

Odp: mocno szarpanie przy przyspieszaniu

Całkiem możliwe. Spróbuj go narazie zamienić miejscami z innym.

3

zamiana miejscami może na coś pomóc ?

4

Może, będziesz mógł wykluczyć czy to wtryskiwacz czy np. wiązka.

5

a jak odróżnie czy to wiązka czy wtryskiwacz? bez podpinania kompa jest taka możliwość zeby to odróżnić?

6

Zamieniając miejscami i zaciskając wężyk będziesz mógł z dużym prawdopodobieństwem określić czy jest to wina wtryskiwacza.

7

czyli zamienie miejscami wtryskiwacze, zacisne wezyk i jak to wtryskiwacz to jaka objawa powinna byc? a jaka przy wiązsce?

8

Jak zaciśniesz wężyk na uszkodzonym, (nie pracującym) wtryskiwaczu to nie będzie różnicy w pracy, jak zamienisz go miejscami i objaw się przeniesie to oznacza to że to wtryskiwacz jest uszkodzony. A wiązkę to trzeba pomierzyć.

9

zaciskałem każdą z kolei rurke do wtryskiwacza. Przy kazdym zacisnieciu w kazdym z wtryskiwaczy objaw taki sam. hmm  teraz juz sam nie wiem

10

A objaw o którym mówisz jest cały czas? czy czasami?

11

objaw jest cały czas, ale lepiej auto jedzie gdy jest zimniej na dworze. Im cieplej tym gorzej jest.
Objaw występuje cały czas i nie daje możliwości normalnej jazdy. im więcej nacisne na gaz tym bardziej trzęsie( nawet gałką od biegów) telepie i nie jedzie.

12

A czy objaw jest też na benzynie?

13

na benzynie nie ma tego objawu. Na benzynie jeździ rewelacyjnie

14

Kurcze, skoro objaw nie występuje na benzynie a jest cały czas na gazie, zaciskając wężyki nic się nie zmienia, to może jest to po prostu kwestia poprawnego wyregulowania instalacji? Byłeś u jakiegoś ogarniętego gazownika? Instalacja jest jeszcze na gwarancji?

15

tak byłem u gazownika u którego mam instalacje na gwarancji, ale on jest nie ogarnięty i nawet komputera nie podłączył. Wiec pojechalem do gazownika ogarniętego najlepszego w mojej okolicy i regulował ustawiał. jezdzil itd tym autem. i na początku stwierdził iż rurka od trzeciego wtryskiwacza jest gdzieś zagieta i nie podaje gazu. więc zmienił to rurkę inaczej ją ułożył żeby nie było zagięcia ale problem nie znikł. kazał mi wymienić świece i kable zrobiłem to ale nic nie pomogło. po tym już nie byłem u gazownika...