1

Temat: Audi Q7

Audi Q7 4,2 2007
taki samochód ma znajomego ojciec, dzwonił podobno do kilkunastu serwisów-warsztatów LPG i w większości nie chcieli podjąć tematu, a w kilku uzasadnili, że jest FSI i można "załatwić benzynę"...

2

Odp: Audi Q7

słyszałem również, że nowe Fordy nie bardzo... :?

3

Odp: Audi Q7

Q7 montowane w salonie? z gwarancją:?: , możesz od tego klienta zdobyć namiary na ten serwis-salon? Ojciec kolegi zepewne ucieszyłby się... lol (cena może nie grać roli...) tongue

4

Odp: Audi Q7

myślę, że w jego przypadku wyjazd do Niemiec nie stanowi żadnego problemu...byłbym wdzięczny i zobowiązany w imieniu kolegi za te namiary  big_smile
pozdrawiam

5

Odp: Audi Q7

a co dokładnie dzieje się z tym audi?

6

Odp: Audi Q7

a jaka tam jest założona instalacja? jakiej firmy?

7

Odp: Audi Q7

@aero79 powiedz nam... są jakieś problemy na benzynie?

8

Odp: Audi Q7

Czyli ci wszyscy co ogłaszają się, że zamontują gaz do FSI to pic na wodę?

9

Odp: Audi Q7

Czyli jednym bye, bye ekonomiko...

10

Odp: Audi Q7

Trzeba rozróżnić wśród silników o bezpośrednim wtrysku paliwa dwie grupy:

- silniki spalające mieszankę homogeniczną
- silniki spalające mieszankę uwarstwioną

W pierwszej grupie mieszczą się wszystkie obecnie stosowane rozwiązania i koncerny

W drugiej jest GDI Mitsubishi.

Co do pierwszej grupy - wszystkie tak zasilane silniki spalają mieszankę stechiometryczną, więc zasadniczo nie istnieje przeszkoda w zagazowaniu takiego silnika, jedynie problem lezy w fakcie, że odłączone wtryskiwacze benzynowe utracą mozliwość odprowadzenia zeń ciepła - a wkręcone w głowicę - otrzymują go mnóstwo. Normalnie paliwo przepływając przez wtryskiwacz, chłodzi go i smaruje. Odłączony (przy pracy na LPG) wtrysk się po prostu zapieka na amen.
Teoretycznie więc nie istnieją przeszkody w zagazowaniu takich silników, jednakże dla uniknięcia zniszczenia wtrysków Pb, trzeba wprowadzić algorytm przetryskiwania benzyną co któryś cykl.
Wersja hardcore"owa to przeniesienie wtryskiwaczy Pb do kolektora i użycie normalnej instalacji LPG.

Grupy drugiej nie uda się zgazować w żaden sposób systemem IV generacji. Konieczne byłoby uzycie wysokociśnieniowego wtrysku fazy ciekłej bezpośrednio do cylindra. Ciekawy temat big_smile

11

Odp: Audi Q7

Oktan, odbieranie ciepła poprzez przetryskiwanie wtrysków Pb benzyną co któryś cykl, sprawdza się nienajgorzej, tylko co to za ekonomia, jak i tak lejesz paliwo, a sama instalacja LPG jest droga...

Ale przeniesienie wtryskiwaczy w kolektor i montaż normalnej instalacji, mogłoby dać niezłe efekty. Rozumiem, że to przerasta przeciętny zakład montujący gaz, ale u nas nie takie rzeczy powstają smile

O wtrysku gazu pod wysokim ciśnieniem do cylindra, myślę już dłuższy czas - i to się da zrobić. Musiałyby tylko znaleźć się fundusze na realizację pewnego pomysłu... Jeśli rozwiązania typu FSI będą się upowszechniać - myślę, że temat stanie się godzien rozważenia.