Temat: Wymiana wtryskiwaczy Valtek

Witam.
Jakieś 1.5 miesiaca temu kupiłem audi a4 3.0 v6 2001r. Instalacja stag 300 i z tego co sie dowiedziałem wtryski valtek czerwone. Zaczeły sie problemy z wypadaniem zapłonu na cylindrach 4 5 6. Pod vagiem sie okazało że wypadanie zapłonu wystepuje tylko na gazie. Świece zmienione , cewka kupiona nowa i wypadanie zapłonu nie ustapiło. Zajrzałem w papiery od gazu i okazuje się że ma najechane juz 70tyś na tych wtryskach. Podjechałem do gazola który zakładał gaz i jak zaczął liczyć za regeneracje wtryskiwaczy to mi kopara spadła. Nowy wtrysk na 3 cylindry mozna mieć za około 130zł czyli około 260 za 2 komplety NOWE! A kolega gazownik zawołał za regeneracje z wymiana filtrów fazy lotnej 480zł.
Raczej do niego nie pojade więcej bo jak sie zapytałem ile by kosztowały nowe zamiast regenerować to zawołał 300za listwe. Znalazłem na allegro wtryski Reg Omvl Fast bo z tego co przeczytałem to maja lepsze opinie od tych nieszczęsnych valteków. Czy podejdą do tej instalacji? Czy bedzie trzeba coś przerabiać? Czy wystarczy poprostu przełożyć i podjechać do gazoli na ustawienie? Dzieki za wszelkie info.

2

Odp: Wymiana wtryskiwaczy Valtek

Nie wiadomo jak z dyszami, mocowanie listew (o ile jest) będzie pasowało? W sterowniku trzeba będzie zmienić rodzaj wtryskiwaczy i zrobić całą mapę od początku.

3

W warsztacie zawołali 600zł za wymianę na omvl. Chyba się skuszę.

4

600zł ?? to nieźle Regi do 6cyl to koszt 260zł...

5

Niestety w innym warsztacie jeszcze chcieli drożej i to za valteki. Nie mam wyjscia.

6

wolałbym sam wymienic , a pozniej tylko na strojenie bym podjechał..

7

Wymienione na omvl reg fast. W porównaniu do valteków to regi po prostu są niesłyszalne. Valteki stukały jak diesel i albo były tak po prostu wysłużone albo tak mają. Objawy bujania budą zniknęły zobaczymy rano czy cyrków nie będzie z jazdą na zimnym silniku.

8

Klepały, bo były już zużyte...

9

Zauważyłem że ze względu na to ze regi maja wyjścia gazu z boku (waldki miały od dołu) wtryski nie są pionowo. Czy skróci to ich żywotność? Podejrzewam że wężyki po prostu były za krótkie i nie chciało się gazolom wymieniać. Czy jeśli zmienił bym wężyki na dłuższe o jakieś 5cm aby wtryski pracowały w pionie to trzeba znowu regulować instalacje? Pozdrawiam.

10

Czy będą pionowo czy poziomo to moim zdaniem nie wpłynie na żywotność. Po we "wydłużeniu" wężyków dobrze byłoby sprawdzić czy ustawienia są prawidłowe.

11

Po tygodniu wywaliło błąd za uboga mieszanka, zatankowałem na innej stacji zobaczę czy znowu wywali , pewnie słabo wyregulowali instalacje.

12

Jest to możliwe. Sczytaj przy jakim obciążeniu i obrotach było za ubogo. Będzie łatwiej nanieść poprawki.

13

Wczoraj byłem na ustawieniu i na razie jest OK. Dzieki.

14

:wink: Super.