1

Odp: Jaką instalację wybrać do MAzda 6 2.0 147KM

Osobiście wybrałbym 2.

2

Odp: Jaką instalację wybrać do MAzda 6 2.0 147KM

Hmm, z tą propozycją od siebie to ciężka sprawa. Dość często zdarza się, że występuje zjawisko "rejonizacji". Warsztat działający na Pomorzu będzie oferował inne podzespoły niż warsztat montujący na Śląsku. Zależy również jakie instalacje ma dany warsztat w ofercie. Do tego auta można założyć wiele różnych kompletacji, które pod warunkiem poprawnego doboru komponentów i dobrego wyregulowania będą działały. A możesz rozwinąć bardziej tą kwestię ewentualnego problemu z uszczelnieniem zaworu tankowania? Na czym on polega?

3

Odp: Jaką instalację wybrać do MAzda 6 2.0 147KM

Ja odpowiem może... bo to ja zasiałem ziarno niepewności :-)

Sprawa w kontrukcji burt Mazdy - są tam dwie warstwy blachy tworzące podwójną burtę - bardzo wydłużony pionowo profil zamknięty. Przedostanie się od przestrzeni klapki wlewowej do nadkola w celu przejścia końcówką (gniazdem) wlewu podklapkowego, wymaga przewalenia otwornicą obu warstw burty. Kto zna temat z praktyki, wie, że jakość uszczelnienia tego przejścia od wnikającej z zewnątrz po karoserii wody, by nie zaciekała na drugą stronę, jest dyskusyjna - jest ryzyko niehermetyczności. O ile same krawędzie wykonanego otworu łatwo zabezpieczyć antykorozyjnie, o tyle jeśli woda nie przecieknie w przestrzeń nadkola, tylko do wnętrza burty, narobi tam rdzawego bigosu, a zwłaszcza w słynącej z gnicia w oczach Mazdzie 6.

Stąd moje jasne stanowisko - możemy na życzenie Klienta wykonać taki wlew i zrobić absolutnie wszystko co w naszej mocy żeby było szczelnie, ale ryzyko w tym punkcie ponosi właściciel, bo my tego rozwiązania nie rekomendujemy.

4

Odp: Jaką instalację wybrać do MAzda 6 2.0 147KM

I z tej wypowiedzi jasno można wywnioskować, że pisze to osoba, która ma wiedzę o w/w problemie.  :wink:

5

Odp: Jaką instalację wybrać do MAzda 6 2.0 147KM

Na szczęście wynikającą tylko z budowy danego auta i z wyobraźni która podpowiada obraz ewentualnych skutków takiego wykonania wlewu.
W praktyce jeszcze nikomu nic nie zgniło, ale wróg czuwa ;-)