Temat: problem z lpg w renault

witam,
mam renault scenic 1.6 z gazem i od wczoraj nie chce mi się przełączyć samochód na gaz. włącznik wskazuje że podróżuje na gazie, ale przejechałem już 50 km i nie ubywa gazu, tylko benzyny. co mogło ulec uszkodzeniu?

2

Odp: problem z lpg w renault

Jeśli przełącznik zachowuje się zgodnie z opisem w instrukcji, który świadczy o jeździe na gazie, to prawdopodobnie tak się dzieje - wątpię, żeby był Pan w stanie ustalić że gazu nie ubywa po 50km, chyba że Pan zatankował gazu i nie wchodzi ani litr.
Natomiast ubywanie benzyny w autach francuskich jest normalną rzeczą, bo poziom benzyny wyznaczany jest na podstawie "wirtualnego zużycia" tejże. Inną sprawą jest, że gazownik powinien wyposażyć Pana auto w urządzenie wymuszające po każdym włączeniu zapłonu dokonanie aktualizacji wskazań w oparciu o rzeczywisty poziom paliwa w baku.

3

Mam przerobione auto na gaz, mam indykator ledowy zużycia gazu. Od jakiegoś czasu zaczą one po tankowaniu pokazywać minimum po kilku dniach pokazuje full, czy to jest winna tego indykatora czy może problem jest z czyśmy innym?

4

I się działo, bo mój kumpel ma to samo? Znalazłeś rozwiązanie?

5

Możliwe że wystąpił problemz czujnikiem pełnego wskazania, ewentualnie może to być również problem z wiązką tegoż czujnika.