1

Odp: Strzela na gazie.

IV generacja i strzela na gazie?! To chyba nie ta generacja, nigdy nie słyszałem. Po to są układy sekwencyjnego wtrysku gazu, aby wyeliminować strzały, które były w zasadzie zmorą wcześniejszych generacji.

2

Odp: Strzela na gazie.

Oj, to faktycznie pech, klient ma zamontowana "sekwencję" a tu taki "suprise"....

3

Odp: Strzela na gazie.

No nie zawsze, może to wynikać z usterki, a te zdarzają się nawet w najlepszych instalacjach.

4

Odp: Strzela na gazie.

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.  :wink:

5

Odp: Strzela na gazie.

Re: Strzela na gazie.

k_lazinski napisał/a:


STRZAŁY W IV gen??? NIE MAJĄ PRAWA BYTU!!!!


A jeśli będzie taka sytuacja że wystąpi uszkodzenie np. reduktora i listwy wtryskiwaczy, i mieszanka gazowo-powietrzna będzie wypełniała ukł. dolotowy w momencie rozruchu silnika? moim zdaniem może wystąpić jej zapłon i gwałtowne zapalenie...

6

Odp: Strzela na gazie.

Czy mikro czy makro, mogą teoretycznie wystąpić, a efekt jaki będzie można zobaczyć po. Ja myślę że jest to możliwe...

7

Odp: Strzela na gazie.

A czy ja się czepiam? prowadzimy dyskusję na konkretny temat i każdy ma prawo do swojego poglądu.

8

Odp: Strzela na gazie.

No właśnie? co wtedy?

9

Odp: Strzela na gazie.

Ale to chyba rzadkie przypadki?

10

Odp: Strzela na gazie.

Pozwolę sobie na przytoczenie dwóch wyjątków od reguły, co do strzelania w kolektor ssący aut na IV generacji LPG:

- strzał w kolektor wypełniony gazem wskutek uszkodzenia reduktora i wypuszczania LPG poprzez wężyk podciśnienia.

- VAG-owski silnik VR6 i VR5, gdzie odpowiednio trzy lub dwa kanały dolotowe w głowicy mają wtryskiwacze benzynowe i gazowe oddalone od zaworu ssącego o dobre 22 cm - jest to wystarczająco dużo na strzał - i osobiście widziałem rozwalony kolektor z VR6 - zresztą będę instalację LPG w tym aucie po kimś poprawiał.

11

Odp: Strzela na gazie.

Zamykam temat.