1

Temat: Instalacja landi-lis

Witam,mam od kilku dni problem z instalacja landi tz. lis m aucie bmw 520 24v 1992r.
Sytuacja wyglada nastepujaco.Odpalam rano na benzynie i zawsze po paru minutach przepanczal mi automatycznie na gas,w tej chwili tez przelancza ale objaw jest taki jakby nie bylo gazu,musze przelanczyc z powrotem na benzyne,potem znowu na gas i tak kilkakrotnie,w koncu jak juz przejdzie to chodzi idealnie,tylko rano tak sie ostatnio dzieje,jaka to moze byc przyczyna bo gazownicy rece rozkladaja.Dziekuje i pozdrawiam.

2

Odp: Instalacja landi-lis

Może to być niestabilna praca reduktora na zimnym silniku.

3

w sumie 7 lat jezdze na tej instalacji i pierwszy raz  cos takiego sie zdazylo,moze ktos mial taka sytuacje.

4

Zastanawiam sie czy pomogloby wymiana wszystkich uszczelek w reduktorze,ale gazem w aucie wogole nie czuc to wszystko jest szczelne.

5

:!:  :idea:
a ja sobie myśle ,że kleją  się z brudu silniki krokowe w dozatorze

a skąd jesteś ?

6

Myślę, że warto odwiedzić fachowca. Ale nie wszyscy potrafią naprawić ten układ  :!:  Jeżeli podasz jaki rejon kraju wchodzi w rachubę to może forumowicze podpowiedzą gdzie pojechać  :?:

7

Re: Instalacja landi-lis

bogo76 napisał/a:

Witam,mam od kilku dni problem z instalacja landi tz. lis m aucie bmw 520 24v 1992r.
Sytuacja wyglada nastepujaco.Odpalam rano na benzynie i zawsze po paru minutach przepanczal mi automatycznie na gas,w tej chwili tez przelancza ale objaw jest taki jakby nie bylo gazu,musze przelanczyc z powrotem na benzyne,potem znowu na gas i tak kilkakrotnie,w koncu jak juz przejdzie to chodzi idealnie,tylko rano tak sie ostatnio dzieje,jaka to moze byc przyczyna bo gazownicy rece rozkladaja.Dziekuje i pozdrawiam.

Ja mam Opla 1.8 16v i instalację Landi. Miałem podobne problemy może nie tak drastyczne. Pomogło czyszczenie listwy wtryskowej matrix. Dokupiłem również podgrzewacz listwy wtryskowej . Teraz jest nieżle.    smile

8

Instalacja Landi LIS jest instalacją III generacji, a instalacja Landi LSI jest generacji IV bo to sekwencja z listwą Matrix  :!:  To dwa zupełnie różne układy gazowe.

9

Stawiam na dozator - trzeba wyczyścić.

10

poszukuje

Jeśli ma ktoś program do instalacji III generacji Landi LIS byłbym wdzieczny za podesłanie.

11

A kiedykolwiek regulowałeś taką instalację własnoręcznie  :?:

12

potrzebuje tylko aby sprawdzić ciśnienie gazu bo niewiem czy nie potrzeba wymienić membrany w reduktorze

13

A ja radzę, żebyś podjechał do serwisu...

14

Jeśli dobrze pamiętam to program do tej instalacji nie pokazuje ciśnienia układu :!: Proponuję wizytę w odpowiednim zakładzie zanim będzie większy problem :!:

15

W LIS"ie i IGS"ie z tego co wiem to centrala zczytuje wartość ciśnienia...

16

big_smile i o czym to świadczy :?:

17

Faktycznie,trzeba bylo wyciagnac dozator,jest tam taki zaworek ktory poprostu przyrdzewial i nie otwieral za kazdym razem i pod wplywem temperatury pracowal dobrze a na zimnym zastygal.Dzieki wszystkim za odpowiedz.