1

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

A jaki rocznik?

2

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Na pewno odradzałbym tradycyjny system, a co do instalacji z wtryskiem to najlepiej podjechać do jakiegoś warsztatu z renomą, niech coś "dobiorą". Słyszałem coś o polskiej instalacji Stag, podobno jest całkiem niezła...

3

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Polecam STAG-a. Nie ma się czego wstydzić przy najlepszych.

4

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Stag bez najmniejszego problemu, bez podpierania benzyną, obsługuje w całym zakresie obrotów i obciążeń silniki VTi hondy, wypluwające po 100 koni z litra, przy 8500-9000 obrotów, które uchodzą za niegazowalne... Sądzisz że dwulitrowy silnik 137 koni (żeby nie było: gazowałem taki w roverze 800) będzie miał kłopoty??

5

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Tek napisał/a:

Witam,

Jako nowy user pozwole sobie wtracic 3 grosze.

ABSOLUTNIE NIE INSTALUJ BRC SEQUENT24.

Amen.

6

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Powiedział co wiedział wink

7

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

ARG-BRC napisał/a:

Powiedział co wiedział wink

Taa...

Wiecej - do Czakramu na Maciejki przyjechal czlowiek magik ponoc najlepszy z Tarnowa, stwierdzil, ze od strony elektryki cos zle bylo zrobione i poprawil. Pomoglo na chwile (albo chcialem wierzyc ze pomoglo). Potem dalej była wielka kicha.


Ciekawe, czemu Ciebie nie wezwali, przecież dałbyś radę... ;-)

8

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Bo jak widzisz Sebastianie chyba twoja złość spowodowała w twojej głowie mętlik- ja nie jestem pracownikiem Czakramu hmmm dziwne nie lol

Czakram posiada swój dział techniczny.

Należę do sieci  Czakramu i montuję BRC , a to wielka różnica, jeśli klient chce u mnie naprawić instalację ja nie widzę przeszkód smile

9

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Tek napisał/a:

Panowie wystarczy smile
Są ludzie zadowoleni z BRC i ludzie którym ta instalacja spartoliła przyjemność z prowadzenia samochodu. W przypadku Hondy Prelude widać że te problemy to nie przypadek. Nie ma znaczenia czy to wina po prostu kiepskiego systemu, czy też kiepskich montażystów - liczy się to, że grzebali przy tym przeszkoleni/certyfikowani przez BRC montażyści i - w moim przpadku - przez 2 lata nie umieli usunąć problemu. Sprzedałem samochód i, po lekturze m.in. tego forum, skłaniam się ku teorii, że BRC po prostu nie radzi sobie z wymagającymi silnikami, a do takich zaliczyć można silniki Hondy, które ożywają przy wysokich obrotach i mają moment obrotowy bardzo wysoko. Docelowo zamierzam kupić kolejną Hondę albo Mazdę i to czy zagazuję uzależniam od tego jak Landi Renzo zachowa się w Nissanie którego lada moment bede gazował, niemniej z góry skreślam BRC. Instalacja tej firmy NIGDY już nie zagości w żadnym moim samochodzie - nie dlatego, że ktoś mi "nagadał głupot", ale dlatego, że moje doświadczenia z tą firmą to frustracja i wyrzucone w błoto pieniądze. Dodam, że miałem do czynienia z 3ma instalkami BRC - mieszalnikiem, później blos, a na koniec seq24. ŻADNA nie jeździła. Owszem, auto NIGDY nie gasło, ale: co miesiąc musiałem i tak tankować benzynę i do tego wyprzedzanie było powodem wczesnego siwienia (pojedzie? zaczka sie? zatrzyma sie na 5 tys obr i nie bedzie przyspieszac?). Im więcej rozmów na temat LPG przeprowadzam ze znajomymi, a przeprowadzam ich ostatnio sporo - tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu że BRC to nic innego jak mistrzostwo marketingowe (i tutaj należy się kop w d*pę marketingowcom od innych producentów) [size=4]i niestety kupa jeśli chodzi o technologię[/size]. Można się kłócić, ale fakty to fakty i nic tak nie weryfikuje produktu jak doświadczenia z produktem ze strony end-usera.

Należę do sieci Czakramu i montuję BRC , a to wielka różnica, jeśli klient chce u mnie naprawić instalację ja nie widzę przeszkód

i to właśnie mówi samo za siebie. Czy naprawde trzeba przy założeniu instalki LPG myśleć gdzie będzie się ją naprawiało? To nie tak...to ma jeździć i koniec. Za to są brane pieniądze smile

Pozdrawiam.


Posty tego gościa powinny być podklejone :!:

ARG-BRC napisał/a:

ja nie jestem pracownikiem Czakramu hmmm dziwne nie 

Czakram posiada swój dział techniczny.

Należę do sieci Czakramu i montuję BRC , a to wielka różnica, jeśli klient chce u mnie naprawić instalację ja nie widzę przeszkód


Skoro AC Autogaz korzysta z wiedzy swoich instalatorów (uważam że to bardzo dobre i mądre, bo pozwala optymalnie rowijać produkt), dlaczego nie miałby tego robić Czakram? Skoro mają takiego przebógowca w sieci, powinni fundować mu hotele i zarcie, nie mówiąc o tajskich dziewicach, żeby tylko jeździł i prostował knoty po MTM i innych instalatorach!

10

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Tek-

i to właśnie mówi samo za siebie. Czy naprawde trzeba przy założeniu instalki LPG myśleć gdzie będzie się ją naprawiało? To nie tak...to ma jeździć i koniec. Za to są brane pieniądze Smile


Co do montażu w jakim kolwiek zakładzie w Polsce nie bedziesz miał pewności czy ci dobrze zamontują instalację , zapewne jedziesz do takiego który ci polecił kolega bo on jest zadowolony. Czakram daje ci wybór gdzie możesz dokonać naprawy.
Co do twojej teorii że jeździłeś na trzech różnych systemach BRC i każdy się dusił w to nie uwierzę. Chyba że montowałeś je u jednej i tej samej osoby. Przy pierwszej generacji nie da się spi.... instalacji, II generacja też jest prosta , no w sekwencji trzeba dobrze skompletować i zwracać uwagę na to co się z autem robi (znajomość ). Chyba że masz jakiegoś pecha.
Eco Drive może to cię zinteresuje.

11

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Tek - sorry ale nie wpisuj mi tego czego nie napisałem !!! (nie wyrywaj z kontekstu)

Czytam tak czyta

Dorzućmy do tego auto mojego brata, w którym również był Seq, tylko jakiś inny niż 24 to mamy 4 produkty BRC, montowane w 4 miejscach - powodujące same problemy.

i widzę jedną wielką ściemę - jesteś nie zadowolony z BRC a zakładasz do innych aut też tą instalację  lol sorry ale dla mnie to nie możliwe ty się tyle rozpisujesz czytając jak się męczyłeś jak ci już instalacje chcieli zdejmować a ty i tak według ciebie chciałeś mieć kiche w samochodzie , sorry ale mnie to nie bierze ...
Chciałbym ci wierzyć ale nie mogę bo jak piszesz szanujesz samochód i masz co do niego oczekiwania -  to co do kwiatka....... robiły te 3 instalacje w twoich samochodach nie wiem byłeś zaślepiony bo nie mogę tego pojąć.

Rozumiem, że bronisz BRC, bo to ono Cię karmi (że się tak wyrażę). Być może masz wielu zadowolonych użytowników. Gratuluję. Myślę, że każdy komu "zwisa" że auto jedzie 2 razy wolniej pewnie byłby zadowolony z BRC. Nie znam nikogo kto szanuje swój samochód i ma co do niego oczekiwania i jednocześnie byłby zadowolony z BRC.

Po pierwsze nikt mnie nie karmi bo ciężko zarabiam na chleb , robię to z pasją i mam dużo klientów (zadowoleni). Zakładam to co mi się podoba i z czym mi się dobrze pracuje. Jeśli byłeś taki nie zadowolony trzeba było przyjechać do mnie i sprawdziłbym stan faktyczny twojego auta bo w necie wypisywać każdy może dobrze o tym wiesz. Dziwi mnie też fakt że instalatorzy z BRC mieli problem a ze STAGiem nie.

12

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Tek - powiem tak , BRC jest na rynku od wielu wielu lat. W ostatnich latach powstało wiele firm , które jak MTM wymyśliło I,II,III,IV gen instalacji BRC to firmy te nie wiedziały co sie z czym je. Połowa z nich kopiuje systemy i to jest oczywiste , nie sa w stanie od podstaw zaprojektować i wdrożyć swoich myśli technicznych.

A co do forum wiem że tego typu miejsca są potrzebne, mówisz że BRC uprawia  dobry marketing tak wiem że to robi bo ma od tego ludzi którym płaci,  myśle że jest to logiczne. Każda firma posiada dział marketingu - każdy działa w dobrej lub złej mierze.
Patrząc na forum widzę tylko jedno Stag super BRC bee i skłania mnie do powiedzenia że tu jest marketing lekko nie przyjazny ale cóż tak może musi być. A żeby nikt mi nie zarzucił to zadam pytanie gdzie są poruszane tematy innych systemów np  Bedini, Bigas, D.T. Gas System, Elpigaz, KME, Koltec ,Landi, Lovato, itd nie bede wszystkich wymienial bo szkoda na to czasu.
Nie wierze ludzie tylko dwie instalacje zakadaja bo to nie prawda.
Pozdrawiam

13

Odp: Honda Prelude V 2.0i 16v jaka instalacja najlepsza.

Tek - Nie twierdze że kopiowane jest tylko BRC ale w wiekszości kopiowana jest z firm które od kilkunastu lat istnieją w branży LPG.
Coś chyba w tej warszawie dziwnego się dzieje bo w Łodzi ludzi odczuli kryzys i każdy liczy się z groszem co powoduje że duże zainteresowanie mają tanie systemy. Wytłumacz mi czemu ludzie decydują się na II gen. w nowych autach + kasownik OBD. Hmm zapytaj się po warsztatach czemu monterzy mają ich dość , czemu sypią sie co 5000 km . Zamiast montować i zarabiać to muszą się brudzić przy naprawach gwarancyjnych i nie pisz mi że nikt nie umie dobrze montować gaz bo w to nie uwierzę . A co do hamburgerów to mogą być świerze tylko skład odbiega od przepisu hehe

Sorry ale bywam na różnych targach gazowych i spotykam się z innymi monterami , wiem co się w tym rynku święci.

Co do p&d sądze że nie wiesz nawet co to jest i jak się to obsługuje więc do farmaceuty daleko twojej osobie.

Myśl co chcesz zakładaj co chcesz tylko nie płacz jak baba na tym forum brak ci praktyki a od piania sa pisarze smile

Pozdrawiam i życzę miłej jazdy na LPG