Temat: Wtryskiwacze AC 01

Witam mam pytanie co do listwy otóż ostatnio przy wymianie filtra powietrza pogrzebałem cos przy listwie wtryskiwaczy a dokładnie dokręciłem śrubki na imbus tak żeby cewki nie były takie luźne i niestety po tym zabiegu auto nie jeździ na lpg kalibracji tez nie da sie zrobic wywala komunikat o zbyt duzych dyszach, analogicznie popuściłem te śruby i wszystko wruciło do normy zrobiłem kalibracje zebrałem mapy tylko dziwi mnie fak że mnożnik jest teraz niższy orginalnie był 1.4 do 1,6 a teraz mam 1.2 do 1 nawet poniżej 1 .
Nie uszkodziłem w jakimś sensie listwy nie wiem czy moge tak jeździć czy raczej listwa jest na smietnik ??

2

Odp: Wtryskiwacze AC 01

Raczej nie uszkodziłeś, ale rozregulowałeś.

3

Odp: Wtryskiwacze AC 01

wtryskiwacze delikatna sprawa, łatwo można je właśnie rozregulować. Jedź do jakiegoś prywatnego gazownika albo serwisu (np Stag "a ) i pomogą Ci.

4

Odp: Wtryskiwacze AC 01

Byłem dzisiaj w autoryzowanym serwisie stag zrobili mi regulacje poprzez program acgas i zapewnili że jest ok a z tego co się dowiedziałem to tą listwę da się poprawnie wyregulować tylko poprzez przepływomierz i nie wiem czy teraz zaufać serwisowi czy raczej zbierać na nową listwę ?

5

Odp: Wtryskiwacze AC 01

Moim zdaniem na razie zobacz jak będzie po wizycie w serwisie. W Stagu wiedzą co robią z tego co słychać od ludzi. wink

6

Odp: Wtryskiwacze AC 01

[QUOTE=wrobel90;n30347]Moim zdaniem na razie zobacz jak będzie po wizycie w serwisie. W Stagu wiedzą co robią z tego co słychać od ludzi. wink[/QUOTE]


zależy gdzie ucho przyłożysz

7

Odp: Wtryskiwacze AC 01

Pewnie, że tak, ale skoro ludzie coś chwalą i mają tego pewność, to czemu by nie skorzystać z pewnej informacji. Wiem doskonale, że są prywatni świetni fachowcy od instalacji gazowych, ale nie zawsze można łatwo o nich usłyszeć. A szkoda ! smile

8

Odp: Wtryskiwacze AC 01

Sieć partnerska AC jest bardzo "w kratkę". Są dobrzy fachowcy, ale też paskudni partacze. Więc samo bycie w tej sieci nie jest wyznacznikiem jakości świadczonych usług.

9

Odp: Wtryskiwacze AC 01

no i właśnie wydaje mi sie że trafiłem na tych drugich mina pracownika jak to regulował nie była zadawalająca i co nowego zauważyłem wzrosło spalanie PB pokazywane przez komputer pokładowy  wiec zbieram na nową listwę i myślę że wszystko wróci do normy, mam pytanie czy mogę wkręcić stare dysze do nowej listwy czy raczej dać nowe do rozwiercenia ?