126

Odp: Która instalaja lepsza?

chemik211 napisał/a:

Seba jak sam piszesz wszystko wchodzi w skład Landi spółki matki, co do zbiorników to akurat to nie wchodzi w skład zestawu tak samo faro czy miedz, ale jak by tak dalej iść tym tropem to faro jest chociaż włoskie, co do ig1 robi je landi , co do perfekcji wiesz o tym że jest doskonały


Wiem, że nie jest doskonały, i że mu wiele do doskonałości brakuje. Uboga i niewygodna diagnostyka (np brak możliwości diagnozowania poszczególnych wtryskiwaczy), autokalibracja równie nieprecyzyjna jak stagowska - jeszcze ani jedno auto w jakim stroiłem LR nie było zadowalające po samej kalibracji, wtryskiwacze wcale nie trwałe (gazowa praktyka kilku lat pokazuje, że MED-y umierają całkiem nierzadko), choć precyzji sprawnym sztukom nie odmówię, reduktory poprawne, ale jak dla mnie - szału nie robią ani wydajnością (pomijam przeróbki), ani trwałością. Sterownik ogólnie, choć spośród AEB zdecydowanie najbardziej zaawansowany, chowa się przy wielu polskich - Stag, KME, Agis, Zenit Pro, LPGTech - wszystkie one są pod względem możliwości programowych sensowniejsze od Omegasa moim zdaniem, choć miedzy sobą się różnią poziomem dosyć znacznie. Więc jeśli mamy wspierać się tezami typu "jest perfekcyjny, bo jest... włoski" (Jezu...  :shock: ), albo "jest doskonały, bo jest doskonały", to od razu sprowadźmy dyskusję do poziomu "tanie wina są dobre, bo są dobre i tanie".
Jeden z naszych ludzi ma octavię z fabryczną instalacją LR. Dedykowany firmware, dedykowane nastawy... Nie jest za dobrze.

127

Odp: Która instalaja lepsza?

oktan napisał/a:

Jeżeli wiadomo było przed montażem, że będzie problem to rozumiem, że była to próba okiełznania martwej materii. Niestety w tym przypadku nieudana.

a gdzież tam - "renomowany" zakład założył to znajomemu i zaczęły się schody. Dopiero po kilku ekscesach udało się namówić panów do współpracy smile

SebastianS napisał/a:

Uboga i niewygodna diagnostyka (np brak możliwości diagnozowania poszczególnych wtryskiwaczy)

ja bym dodał jeszcze archaiczny soft, który działa tylko w dedykowanej rozdzielczości.

Zawsze się nieco irytuję jak mi LR przyjedzie na strojenie.

Za to ma LR jedną ( dla mnie przydatną ) ciekawą funkcjonalność, a mianowicie możliwość skalowania mapy. Póki co nie widziałem tego u konkurencji, a szkoda bo się przydaje.

128

Odp: Która instalaja lepsza?

tiaaaa... dobrze że Ty znasz smile

może pokażesz jak taki jeden kozak opcję zubażania, a może masz jeszcze klucz z poziomem, którego nawet LR Polska nie posiada smile

129

Odp: Która instalaja lepsza?

co nie zmienia faktu, że takowy klucz nie istnieje oraz, że LR nie ma zubażania - wiesz dobrze o czym mowa smile

130

Odp: Która instalaja lepsza?

Struna napisał/a:

Za to ma LR jedną ( dla mnie przydatną ) ciekawą funkcjonalność, a mianowicie możliwość skalowania mapy. Póki co nie widziałem tego u konkurencji, a szkoda bo się przydaje.

Na czym polega to skalowanie mapy w LR? Widziałem coś takiego w Programie LECHO, czy to o to chodzi?

131

Odp: Która instalaja lepsza?

tak, coś w tym rodzaju. Można po prostu zmienić wartości na osiach mapy wedle potrzeby.

132

Odp: Która instalaja lepsza?

Tak, też myślałem. Owszem też myślę, że to przydatna funkcja w programach diagnostycznych.

133

Odp: Która instalaja lepsza?

Według mnie instalacje STAG-a są, także jednymi z najlepszych, sam posiadam od dłuższego czasu ok.4-5 lat
i nie miałem jeszcze z nią problemów i działa bez zarzutów, więc polecam. smile

134

Odp: Która instalaja lepsza?

Polecam STAGa !!!
Sam mam i jestem zadowolony.
Mało tego- dwóch moich kolegow też ma i są tak samo zadowoleni !!!

135

Odp: Która instalaja lepsza?

która instalacja lepsza zalezy od tego w jakim aucie chcesz ją montowac. polecam alltop z warszawy, mają dobry sprzęt i zamontują Ci to, co bedzie najlepsze dla twojego auta

136

Odp: Która instalaja lepsza?

Do większości aut Stag sprawdza się bardzo świetnie,także polecić mogę Stag "a śmiało. A przynajmniej na początku się zainteresować przed montażem do swojego auta. smile

137

Odp: Która instalaja lepsza?

ja od niedawna (niecały tydzień ;P) mam Zenita Pro no i zobaczymy jak się będzie spisywał...

138

Odp: Która instalaja lepsza?

ooo ja właśnie w tym temacie siedzę i sam zastanawiam się nad zenitem. a gdzie masz montowany zbiornik, jak się jeździ? czy widzisz już jakie masz spalanie? dużo lepiej? bo ja kurcze musze przed zimą wymienić i właśnie skłaniam się do Zenita

139

Odp: Która instalaja lepsza?

Jakie masz auto?

140

Odp: Która instalaja lepsza?

ja mam zenita pro diesel i sobie chwalę, od pół roku na tym jeżdżę i nie mam żadnych problemów. spalanie jest rozsądne a koszty wiadomo - całkiem przyjemne

141

Odp: Która instalaja lepsza?

A ja mam 2.0 TDI STAG DIESLA , narazie nie mam zbyt wiele kilometrów zrobionych ale działa idealnie.