76

Odp: Która instalaja lepsza?

Osobiście polecam BRC.
Co do instalacji to do wyboru jest kilka wersji - zaczynamy od Sequent Light .
Wszystko zależy od zasobności portfela.
Proszę nie zapomnieć zamontować systemu Flash Lube który zabezpieczy Panu silnik w trakcie jazdy na gazie (nie zaszkodzi).
Pozdrawiam

77

Odp: Która instalaja lepsza?

ARG-BRC napisał/a:

Osobiście polecam BRC.

Bo tylko to montuję

ARG-BRC napisał/a:

Co do instalacji to do wyboru jest kilka wersji - zaczynamy od Sequent Light

Składak - wtryskiwacze nie są BRC

ARG-BRC napisał/a:

Wszystko zależy od zasobności portfela.

Na późniejsze naprawy

ARG-BRC napisał/a:

Proszę nie zapomnieć zamontować systemu Flash Lube który zabezpieczy Panu silnik w trakcie jazdy na gazie (nie zaszkodzi).

I nie pomoże. Lepiej już zaiwestować w Tunap Micrologic, który zabezpiecza również wtryskiwacze benzynowe i

78

Odp: Która instalaja lepsza?

kotwica napisał/a:

natomiast stag jest tańszy bo 2200zł

To zależy od komponentów. W tym temacie najlepiej popytaj na www.lpg-forum.pl (link usunięty)

79

Odp: Która instalaja lepsza?

wojakrob  widzę że lepiej wiesz co ja montuję !!!! Gratuluję Ci takiej wiedzy !!!!

Wyobraź że całkiem nie dawno montowałem omegasa też o tym wiesz ???

Nie mąć ludziom jeśli nie jesteś pewien a będę Ci wdzięczny .

kotwica Co do ceny BRC to zaczyna się ona od 2300 więc jak już chcesz zaoszczędzić to się zastanów. Jak na studenta to masz chyba dość zajęty grafik i chyba zależy Ci na jak najrzadszych wizytach w warsztacie.

Co do pytania o Staga 300 to lepiej nie bo wysadza mu sterownik szczególnie na  zasilaniu elektrozaworów jak już musisz to wybierz z tej stajni staga 4

Pozdrawiam

80

Odp: Która instalaja lepsza?

Do foczki śmiało wystarczy Sequent Light + Flash Lube. Wyjdzie tanio i solidnie .
Pozdrawiam

81

Odp: Która instalaja lepsza?

ARG-BRC napisał/a:

+ Flash Lube

który (cytat ze strony Czakramu):

Plyn Flashlube Valve Saver jest skoncentrowanym dodatkiem zastepujacym olów, stworzonym z myślą o minimalizacji zużycia gniazd zaworów w pojazdach z silnikami benzynowym


To może wszystkie pojazdy z silnikami benzynowymi powinny to mieć zakładane już w fabryce?

82

Odp: Która instalaja lepsza?

Poczytaj na stronie producenta, a sie dowiesz który produkt tej firmy jest stosowany przy instalacjach LPG który przy Pb lub Diesel.
Miłego czytania pozdrawiam.

83

Odp: Która instalaja lepsza?

Proszę bardzo, ze strony producenta:

Flashlube Valve Saver Fluid is a concentrated Lead Replacement Additive formulated to minimise Valve Seat Recession (VSR) in LPG, CNG & Petrol Fuelled Vehicles

Czyli to samo co wyżej napisałem. FL został opracowany jako środek zastępujący ołów w paliwie po wprowadzeniu paliwa bezołowiowego. A że rynek się skończył (nowe silniki zostały przystosowane do paliwa bez ołowiu) to wymyślono jego stosowanie do LPG w celu dalszej sprzedaży.

84

Odp: Która instalaja lepsza?

I do czego ty dążysz na tym forum ??? Pisząc tutaj wydaje mi się że chcesz pomóc przyszłym użytkownikom LPG w dobrym użytkowaniu swoich samochodów, czy się mylę ???
Piszesz o przystasowaniu do jazdy bez ołowiu a czy wiesz jak skonstrułowane są dzisiejsze głowice w samochodach (z jakich stopów są wykonane) , czy wiesz że producenci wracają do regulacji płytkowych luzów  zaworowych tak aby wyciągać od ludzi pieniądze ????
Co do Flash Lube to weź katalogi i rozróżnij wszystkie dodatki taj firmy a może czegoś więcej się dowiesz.
Pozdrawiam.

85

Odp: Która instalaja lepsza?

ARG-BRC napisał/a:

Co do Flash Lube to weź katalogi i rozróżnij wszystkie dodatki taj firmy a może czegoś więcej się dowiesz.
Pozdrawiam.

Podane przeze mnie wyżej informacje są CYTATAMI ze stron producenta (FL) i dystrybutora (Czakram) produktu o nazwie Flash Lube Valve Saver. A ty właśnie ten produkt polecasz.

ARG-BRC napisał/a:

czy wiesz że producenci wracają do regulacji płytkowych luzów zaworowych tak aby wyciągać od ludzi pieniądze ????

A montażyści instalacji LPG naciągają ludzi na plastikową butelkę za 300 zł z której coś tam kapie do kolektora ssącego. A do którego kanału trafia?

ARG-BRC napisał/a:

Piszesz o przystasowaniu do jazdy bez ołowiu a czy wiesz jak skonstrułowane są dzisiejsze głowice w samochodach (z jakich stopów są wykonane)

To nie ja piszę, ale producent Flash Lube Valve Saver.

A głowice - nadal są ze stopów aluminium, a tu chodzi o gniazda zaworowe.

86

Odp: Która instalaja lepsza?

ARG-BRC napisał/a:

Pisząc tutaj wydaje mi się że chcesz pomóc przyszłym użytkownikom LPG w dobrym użytkowaniu swoich samochodów, czy się mylę ???

I dlatego piszę że nie tylko jest jeden jedyny słuszny Flash Lube, ale jest np. Tunap Micrologic 163/164. Klientowi należy dać wybór.

Ale w naszym kraju jak niechcesz być wykiwany to sam musisz posiąść wiedzę przed zakupem

87

Odp: Która instalaja lepsza?

Klient sam podejmuje co będzie montował w swoim samochodzie wiec u nas dostaje czystą informację , sprzeczasz się o to że ja akurat mówię o flash lube a tak naprawdę ty chcesz reklamować inny zestaw których jest kilka na naszym rynku. Jesli ty jesteś uprzedzony do niego to trudno. Widzisz jakbyś choć trochę znał się na stopach metali to wiedziałbyś że głowice nie są produkowane z czystego aluminum. Błyskasz że chodzi o zawory to pytam się co częściej jest wypalane zawór czy gniazdo zaworowe ???? To i tak jest częścią głowicy.
Podziel się z nami tą wiedzą którą posiadasz na tamat Tunap Micrologic 163/164 poczytaj najpierw co zabezpiecza ten produkt DOKŁADNIE .
Coś wydaje mi się że chcesz ludzi znechęcić do czegoś o czym nie masz pojęcia.
Pozdrawiam i na tym etapie kończę bo nie widzę dalszego sensu pisać, bo to nie jest odp. na tego posta.

88

Odp: Która instalaja lepsza?

Jeśli chodzi Ci o coś dobrego co ma zadowolić twoją kieszeń na czas posiadania tego modelu auta to spokojnie możesz montować Sequenta BRC i będziesz z niego zadowolony.
Wybierzesz wersję na jaką będzie Cie stać.
To że BRC posiada solidne produkty nie musze wspominać.
Ważne jest dobre zamontowanie instalacji i jej fachowe ustawienie.

89

Odp: Która instalaja lepsza?

Koszty instalacji tylko na Priv.

90

Odp: Która instalaja lepsza?

Zestway są kompletowane (kity) z podzespołów firmy BRC co do modelu to wszystko zależy od klienta na tej stronie sa wszystkie instalacje zaczynając od sequenta light do pluga http://lpg-brc.pl/index2.html (link usunięty)
Co do ceny to wypowiadam sie tylko na PW (pozdrowienia dla czujnego czesia smile ) lub telefonicznie.

91

Odp: Która instalaja lepsza?

:wink:

92

Odp: Która instalaja lepsza?

Zbyszek80 napisał/a:

Czytam i czytam rozmowę pana Sebastiana i AGR i sam się już gubię w temacie. Chciałbym bynajmniej zagazować BMW E46 316i 1,9 105 km "99r
I Może podpowiedział by mi ktoś co było by dobrze założyć do tego autka, nie chcę oszczędzać tylko mieć pewną i solidną i profesjonalnie założoną instalację.
Dziękuję za propozycje


Bynajmniej, to Stag będzie kompetentniejszy, par excellance tańszy i - lelum, polelum - lepszy. Oczywiście, panie dziejku, zestawiony z dobrej, proszę ja kogo, jakości podzespołami mechanicznymi, spośród których wymieniłbym, że tak powiem, reduktor Tomasetto Alaska i - nota bene - wtryskiwacze Hana2000.
BRC przy tej kompletacji, nie ma, za przeproszeniem, szans.