51

Odp: Która instalaja lepsza?

pablosan - oczywiście że nie będzie pobierał paliwa przy jeździe na gazie to jest oczywiste.
Jeśli chodzi o pytanie skierowane do sebastiana to niech na nie odpowie.
Co do temperatury - fabrycznie są ustawione dwie temperatury przełączania na gaz jedna przy zimnym silniku druga przy ciepłym. Chyba 39 i 49 stopni ale to mogę ci podać jak bede w poniedziałek w zakładzie. Osobiście ja temperaturę ustawiam indywidualnie do potrzeb klienta.
Co do twojej zmiany to tylko ty możesz ocenić - 29 st. jeśli autko chodzi ok to możesz tak zostawić.

52

Odp: Która instalaja lepsza?

Powiem ci tak jesli chodzi o wtryski BRC to sie nie przejmuj bo są naprawde solidne . Pytanie do ciebie - czy benzyna w dzisiejszych czasach jest taka cudowna ?? Auta jeżdża na niej na zimnym silniku i jest oki . Wtryski BRC są bardzo podobnej budowy jak PB. I to jest ich przewaga. Tłoczek nie pracuje w gazie wiec sie nie zapycha. Osobiście rozcinałem wtrysk więc znam jego budowę.

Pozdrawiam

53

Odp: Która instalaja lepsza?

Zapraszam chętnie pokażę. W sieci nie udostępniam .

54

Odp: Która instalaja lepsza?

pablosan - fabryczne temp. 39,9 st i 49,8 st.

55

Odp: Która instalaja lepsza?

Mariuszu 2050 - zarzucasz mi brak obiektywności i premedytację w niepełnym wyjaśnianiu genezy zjawiska podpierania się benzyną.

Pozwolisz, że zacytuję własny post, którego oryginał zawarty jest w tym wątku, i którego nie mogłeś nie czytać.

Proszę o wskazanie, co pominąłem, odpowiadając na postawione pytanie.

SebastianS napisał/a:
pablosan napisał/a:

Panowie, co to znaczy że BRC SQ24 podpiera się benzyną i kiedy tak się dzieje?


Kiedy? Prawie zawsze big_smile

To był żart. A poważnie - jeśli wykryte zostanie zjawisko zapętlenia wtryskiwaczy, które z kolei jest objawem korekty wydłużającej czas wtrysku z powodu najczęściej spadku ciśnienia wywołanego zbyt małą wydajnością reduktora, BRC odłącza po kolei wtryskiwacze LPG, w ich miejsce podstawiając wysterowane wtryskiwacze Pb. Odciążenie LPG obliczone jest na powrót równowagi ciśnieniowej fazy lotnej LPG i umożliwia ponowne podłączenie odłączonych wczesniej wtrysków LPG.

Tak to mniej więcej działa. W połączeniu z małą elastycznością w doborze wydajności wtryskiwaczy (sa trzy typy), oraz kiepską wydajnością ciśnieniową reduktorów BRC (w stosunku do deklaracji producenta) - istnieje duże prawdopodobieństwo, że wydajność przy max bucie będzie zbyt mała, wtryski się zapętlą i przy każdym depnięciu do dechy auto podbierze trochę benzyny.

56

Odp: Która instalaja lepsza?

Stag Premium nie ujawni swoich zalet w tym aucie - brak EOBD, czyli brak możliwości monitorowania parametrów pracy silnika przez Premium - no i brak zatem możliwości samoczynnego korygowania dawki gazu.

Marea nie jest taka niewymagająca, niektóre silniki sprawiają niemały kłopot z odczytem czasu wtrysku.
Proponuję Staga-4 (nic lepszego ze stajni staga nie jest potrzebne), wtryski magic jet i reduktor scorpion mini, lub magic III.

Pozdrawiam
Sebastian

57

Odp: Która instalaja lepsza?

Stag lepiej wprowadza korektę czasu wtrysku LPG po ciśnieniu różnicowym. Mówi Ci to coś? Kolesiom, którzy proponują zenita - pewnie też nic nie mówi.

Spytałeś o rekomendacje - otrzymałeś.
Zenita nie polecam, a jesi cena jest jedynym kryterium - już współczuję działania instalacji.

Faktu że nie działam w Krakowie jakoś nie postrzegam w kategorii zjawisk przykrych. Ci, którzy chcą mieć porządnie zrobioną instalację, nie znajdują problemu, żeby machnąć tą stówkę w jedną stronę - a nie jest ich mało.

58

Odp: Która instalaja lepsza?

Czasami zaoszczędzone w złym miejscu 100zł generuje wydanie kilkakrotnie więcej, więc uważaj.

59

Odp: Która instalaja lepsza?

To i ja wtrącę swoje słówko. A"propos @Sebastiana, szanuję Go za naprawdę olbrzymią wiedzę n/t instalacji LPG i wszelkich zagadnień z nią związanych, ale mam czasami zastrzeżenia do "kultury wypowiedzi". (ostatnio jest lepiej  :wink:)

60

Odp: Która instalaja lepsza?

dewon napisał/a:

...co do kolegi AGR-BRC: jesli argumenty SebastianaS probujesz "zbijać" tanimi tekstami o PiS to chyba spowodujesz nagły wzrost poparcia dla tej partii wsrod ludzi czytajacyh to forum.. a SebastianS ma zagwarantowane 1 miejsce na listach PIS wink


No ba... Uczciwy, kompetentny...  :wink: Wymarzony kandydat PiS-u :-)

61

Odp: Która instalaja lepsza?

Re: Mazda Tribute

Mazda Tribute napisał/a:

Witam!
Przeczytałem interesującą dyskusję na tym forum i wiem, że nic nie wiem!
Proszę o podpowiedź jaką instalację zamontować do Mazdy Tribute rok 2001 poj. 3,0 V6?
Oczywiście interesuje mnie bezpieczna, solidna i ekonomiczna instalacja.
Proszę również o informację dotyczącą przybliżonych kosztów montażu.


Proszę bardzo - silnik dobrze mi znany, niezbyt łatwy do wystrojenia, ale jak najbardziej się da - i to idealnie:

Stag 300-6 Plus
6x1 magic jet
Magic III Evo3

Koszty wyłącznie prywatnie - na forum o pieniądzach nie mówię.
Zapraszam.

62

Odp: Która instalaja lepsza?

Zdecydowanie polecam Staga.