1

Temat: CC 700 - co dokupić żeby założyć samemu

Witajcie Gazownicy smile

Kupiłem za marne grosze fajnie utrzymanego CC 700 Van, do odliczania paliwa oczywiście, ale auto ma swoją duszę i pomykam nim do roboty. Spalanie rzędu 6,5L / 100km, odpala bez problemów, nie gaśnie i nie strzela z gaźnika. Mam elementy starej instalacji gazowej z mojej Hondy CR-V z 1997 roku. Na zdjęciach jest wszystko to co posiadam, chciałem abyście mi po kolei opisali to co mam i co musiałbym jeszcze dokupić żeby wsadzić do niego tą instalację. Chodzi mi raczej o sam fakt zabawy związanej z montażem niż o jakieś szczególne oszczędności, a mam tą instalację więc może udałoby się za 100 czy 200zł zagazować mojego Cieniasa?

ZDJĘCIA (link usunięty)

To co uważam że mam to:

1. Reduktor - nada się?
2. Elektrozawór odcinający dopływ gazu do silnika (?) - nada się?
3. Obudowa i filtr fazy ciekłej - nada się?
4. Obudowa i filtr fazy gazowej -  nada się?
5 i 6. Przełącznik B/G - uda się go wykorzystać do instalacji tak żeby przełączał i pokazywał ilość gazu?
7. Emulator (?) - chyba niepotrzebny?
8. Komputer (?) - też raczej niepotrzebny?
9. Jeden z 4 wtryskiwaczy - bezużyteczny do CC?
10. 1200 kilometrów kabli - raczej do wywalenia?
11. Butla z elektrozaworem - będzie ok?

Dobrze kombinuję czy sporo błędów? smile Z tego co wiem musiałbym kupić mikser, wlew gazu i...??? Co jeszcze będzie mi potrzebne?

Jaki mikser, jaki wlew, czy przewody kupię w sklepie motoryzacyjnym? Ile to może mniej więcej kosztować i czy coś z tego będzie?

Co powinienem sprawdzić przed zabraniem się do jakiegokolwiek montażu w moim Cieniasku?

Butla gazowa jest od 4 lat pełna, ale nie wiem czy gazu czy wody. Co zrobić? Wypuścić to jakoś czy nie powinno być tam dużo wody?

Pomóżcie uczniakowi się nauczyć wink