1

Temat: Kia CEED

Witam, bardzo proszę o dobór instalacji do Kia CEED rok 2008 silnik 2.0 benzyna moc 143 km (105KW). Auto ma mi słuzyć 10 lat zależy mi na jak najlepszej instalce. Chciałbym też namiary na jakiś warsztat który to wykona południe Polski ( Śląsk / Małopolska). Czy mojej Kijance wymagana jest lubrykacja??? Im więcej czytam o LPG tym bardziej głupieje.

2

Odp: Kia CEED

Witaj, jeśli chodzi o instlację to np. BRC Sequent 32 w zupełności wystarczy. Przy tych instalacjach ważny jest dobry gazownik, który ma pojęcie o tym co montuje i jak. W linku masz spis punktów zajmujących się montażem z całej Polski, do wyboru do koloru http://www.lpg-brc.pl/index3.html (link usunięty). Jeśli chodzi o lubryfikację to jej montaż jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla aut z silnikami z tzw grupy ryzyka, które posiadają mechaniczną regulację luzów zaworowych (płytki lub szklanki). Lubryfikacja nie jest obowiązkiem przy montażu, ale zmniejsza ryzyko np uszkodzenia głowicy. Jej koszt jest niewspółmierny do kosztów remontu silnika, więc moim zdaniem warto. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości pisz.

3

Odp: Kia CEED

Dzięki za szybką odpowiedź, mam tylko jeden dylemat który warsztat wybrać w grę wchodzi województwo śląskie lub małopolskie. BRC załażą tylko z lubryfikacją...może być, a co sadzicie o LPG Tech, strasznie polecano mi tą instalację.

4

Odp: Kia CEED

Zależy skąd jesteś, ale jeśli chodzi o BRC to najlepsze opinie zbiera siedziba Czakramu w Tarnowie. Jak ktoś Ci to poprawnie zamontuje to na pewno tam. Zawsze możesz przedzwonić albo mailem dopytać. Jeśli chodzi o LPG Tech to polska instalacja, ale składana z różnych części od różnych producentów, nie zawsze polskich:) Jej trwałość jest jednak dużo niższa, więc jak chcesz pojeździć autem dłużej tak jak pisałeś to lepiej przy montażu nie oszczędzać

5

Odp: Kia CEED

Okay rozumie, jeszcze chciałem zapytać o instalację Lovato smart, rozumie że BRC jest najlepszym rozwiązaniem do mojego auta?

6

Odp: Kia CEED

Lovato nie znam z autopsji więc nie chce się wypowiadać na jej temat, żeby nie wprowadzać w błąd. Co do BRC to jest to na pewno dobry wybór zwłaszcza, że obecnie Kia rekomenduje takie rozwiązania w swoich nowych autach http://www.kia.com/pl/sprzedaz/instalacja-lpg/ (link usunięty) więc coś w tym jest.

7

Odp: Kia CEED

Żadnej innej alternatywy tylko BRC?

8

Odp: Kia CEED

możliwości masz dużo m.in te które wymieniałeś, ale i tak najważniejszy będzie zakład który Ci to zamontuje i poprawnie wyreguluje, tak żeby nie trzeba było 5 razy wszystkiego ustawiać:) ja Ci opisałem to z czym mam lub miałem do czynienia i znam z doświadczenia

9

Odp: Kia CEED

[QUOTE=draw;n31367]możliwości masz dużo m.in te które wymieniałeś, ale i tak najważniejszy będzie zakład który Ci to zamontuje i poprawnie wyreguluje, tak żeby nie trzeba było 5 razy wszystkiego ustawiać:) ja Ci opisałem to z czym mam lub miałem do czynienia i znam z doświadczenia[/QUOTE]
wiem, jestem bardzo wdzięczny, rozumie że tylko Tarnów Czakram może spełnić moje oczekiwania tak?

10

Odp: Kia CEED

Czakram na pewno zrobi to dobrze, bo jest koncesjonerem BRC w Polsce. Pisałeś o Małopolsce lub Śląsku (ja jestem zupełnie z innego regionu) a z tych rejonów najlepszym zakładem o jakim słyszałem jest Tarnów,  co nie oznacza wcale że ktoś inny bliżej Ciebie nie zrobi takiej instalacji równie dobrze. Tam w linku wcześniejszym wysłałem  Ci listę innych autoryzowanych zakładów, ale popytaj również znajomych z Twojej miejscowości lub okolic ktoś na pewno jeździ na gazie i będzie w stanie się wypowiedzieć.

11

Odp: Kia CEED

Możesz śmiało korzystać z Czakramu jedna z firm montowała u nich właśnie w samochodach KIA , dodam że nowych smile , instalację gazową z przeznaczeniem dla przedstawicieli chandlowych .

12

Odp: Kia CEED

Osobiście spotkałem się z autem z instalacją Lovato Smart , jeśli chodzi o jakoś i cenę tej instalacji uważam że jest świetna i bardzo bym ją polecał , bardzo prosta w obsłudze i użytkowaniu oczywiście najważniejszy jest montaż .