Temat: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

Witam. Mam do zagazowania fabia ll kombi 1.4 85KM.i propozycje
1. Zenit Pro OBD+Hercules lub Hana+Zavoli lub Zetan
2. Stag 4+ + Hana+AC R01
Zenit co dziwne o 300 zł. tańszy, ale za to Stag montowany w bdb zakładzie. O tym co montuje Zenita różne opinie, czasem naprawdę kiepskie, ale mechanik tłumaczy, że odkąd montuje tylko Zenita nie ma żadnych problemów. Jest jeszcze opcja BRC w cenie tego Staga
Druga sprawa, to czy lepiej do takiego auta instalacja z obd czy bez.

2

Odp: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

Witaj, to zależy od zakładu, jak są kiepskie opinie o tym od Zenita to odpuść, zresztą tam masz słabe wtryski - Herculesy, które są delikatnie mówiąc nienajlepsze, a przynajmniej takie były ostatnio. Lepiej jak będziesz oszczędzał po montażu, a nie przed. Ja na Twoim miejscu rozważyłbym jeszcze opcje BRC. Są montowane w większości nowych aut, a to też daje do myślenia. Masz kompletny zestaw, z wytrzymałymi wtryskami i dobrym reduktorem. Lepsza jakość niż Staga, którego będą Ci kompletować. Co do obd, lepiej bez, nie będzie Ci potrzebne.

3

Odp: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

Jednak ten Stag jest chyba gorszą instalacją od Zenit pro obd, a 300zł. droższą. Miałem jeszcze opcję BRC w cenie tego Staga. Nie wiem, czy regulamin zezwala na podanie cen. W Zenicie bez dopłaty mogę wsadzić wtryski Hana

4

Odp: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

No z tych podanych to Stag wypada najsłabiej. Tak jak pisałem Ci wyżej zorientuj się jak to będzie z BRC, bo tam są najbardziej wytrzymałe wtryski (pomarańczowe), nie pamiętam dokładnie modelu. Wytrzymają spokojnie ze 120-150 tys km pod warunkiem odpowiedniego dbania o nie, co do innych wtrysków to dobre też będą barracudy, chociaż już nie tak wytrzymałe. Hana będą najczęściej montowane,bo i najtańsze, tylko wymienisz je 2 razy szybciej niż te od BRC. Co do cen to możesz spokojnie podawać

5

Odp: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

więc podaje opcje z cenami:
1. Zenit 2500 zł. opinie takie sobie o warsztacie. Nie ma co liczyć jak coś pójdzie nie tak
2. BRC 2500-2800 zł. ta droższa lepsze wtryski. Montażyści mówią,, że BRC kiedyś miało najlepsze wtryski i jadą na tej opinii, ale rynek się zmienił. Barracuda, Hana są OK, ą sterowniki BRC są słabe
3. Stag 4 plus + Barracuda lub Hana + AC R01 2700 waarsztat z mega opinią trzeba czekać 2 tyg. na montaż. Zdejmują kolektor do nawiercania i oni polecają tą instalację pod moje auto,( dużo poprawiają po innych paprokach aut z którymi nie można było dojść z ustawieniami), lub w innych warsztatach 2400zł. bez zdejmowania kolektora.
4. Stag4 Qbox Plus 2800 zł., ale chyba gorsze wtryski. Do hana, czy barracuda chyba trzeba dopłacić. Nie wiem czy zdejmują kolektor, jutro się dowiem.

6

Odp: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

Jak piszesz że warsztat kiepski od tego zenita to odpuść od razu. Opcja 2 BRC wtryski dalej są dobre, jak nie jedne z lepszych - a dają Ci reduktor MB czy Max? Bo Genius Max będzie na pewno lepszy. Co do 3 komplet ok. Opcja 4 moim zdaniem gorsza od 2, zwłaszcza że musisz dopłacać do czegoś co przy opcji 2 i 3 dostajesz w cenie.

7

Odp: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

Witam ponownie.  Decyzja podjęta. Dziękuję wszystkim za porady. Wyciągnąłem wnioski co proponowaliście Wy, warsztaty oraz inne wątki na tym forum. Decyzja padła:
Stag 4 plus
barracuda
AC W01
Poszedłem w stronę montażu, a nie najnowszego sterownika. Zenit O.K., ale mało firm go montuje. Jak coś pójdzie nie tak słabo żeby ktoś poprawił.
BRC dużo sprzecznych opinii, drogi w eksploatacji.
STAG.- Przez większość polecany do mojego auta (Skoda Vw itp). Jako jedyny warsztat powiedział, że kolektor zdejmowany jest za każdym razem bez względu, czy plastikowy, czy inny. Zaproponował mi zestaw taki sam jak inny warsztat, przodujący na tym forum w woj. śląskim, czyli bez OBD do mojego typu silnika(sugerujący, że OBD to twór marketingowy) Montaż dwa dni, ustawiany podczas jazdy, a nie tylko autokalibracji, zdjęty kolektor obligatoryjnie, a nie po prośbach oraz pełna diagnostyka silnika przed założeniem instalacji w celu zapobieżenia późniejszym problemom. Dziś decyzja, a montaż dopiero 3.02.2016r., bo kolejka. Po pierwszych wrażeniach dam znać.
Wszystkie opinie na forum były mi bardzo pomocne, jednak sam musiałem podjąć decyzję. Brałem pod uwagę opinie o wykonawcy instalacji, jego rozmowę ze mną, koszty oraz dostęp do serwisu. Jeszcze raz wielkie dzięki.

8

Odp: wybór instalacji Skoda Fabia ll 1.4

To dobrze że się zdecydowałeś, jak będziesz miał czas wrzuć parę zdjęć. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z wyboru i oszczędności wynikających z montażu LPG. Barracudy będą lepszym wyborem niż hana. Co do BRC, wiem że jest dużo sprzecznych opinii, rozgłaszanych głównie przez konkurencję. Moim zdaniem nie jest drogie w eksploatacji bo np przeglądy są co 15 tys. km, a nie co 10 tys.km, a psuć też się za bardzo nie ma co jak dbasz o auto, ale tak będzie ze wszystkim. Powodzenia