Temat: Świece, Przewody, Przejście na sekwencję.

Witam. Chciałbym zamontować lepszej jakości świece i moją uwagę zwróciły świece irydowe Denso IK20TT z podwójną iskrą. Czy ktoś ma zamontowane, testował, poleca?

Druga sprawa, to jakość naszych, polskich kabli Janmor z serii Pro Line  z rdzeniem ferroaktywnym. Czy taki zestaw świec i kabli będzie dobry jakościowo? Przy instalacji drugiej generacji łatwo o wystrzały, stąd moje pytanie.

W przyszłym roku kończy mi się homologacja na butlę, oraz pasowałoby zmienić reduktorparownik. Jaki byłby koszt zmiany IIgen na sekwencję? Zmieściłbym się w 1000zł?

2

Odp: Świece, Przewody, Przejście na sekwencję.

Świece należy stosować zgodnie z zaleceniem producenta. On dokładnie podaje jakie parametry powinna ona spełniać. Nie proponuję dobierać świec według własnej oceny "lepsze". W przypadku przewodów, jeśli są one do konkretnego modelu auta to mogą być. Jeśli kończy Ci się homologacja na zbiornik i myślisz o regeneracji reduktora to szykuje się nie mały wydatek. Moim zdaniem jeśli chciałbyś wymienić II gen na IV to w 1tys się nie zmieścisz.

3

Odp: Świece, Przewody, Przejście na sekwencję.

W sprawie świece zapłonowe do gazu  polecam krótki poradnik napisany przez praktyka.
[URL="http://lpgmasters.pl/swiece-przewody-zaplonowe-gazu/"]http://lpgmasters.pl/swiece-przewody-zaplonowe-gazu/ [/URL]
Instalacja gazowa 2 generacji i przejście żeby była instalacja gazowa sekwencyjna to jest wcale nie taka prosta i tania sprawa.
Praktycznie cały przód instalacji gazowej jest do wymiany. Zobacz sam instalacje lpg Warszawa (link usunięty)

Przeróbka jest kosztowna. Zależy wiele od miasta gdzie to robisz na przykład cennik instalacji lpg warszawa za taką przeróbkę to pewnie 1200-1500zł