1

Temat: MITSUBISHI ASX - jaka instalacja?

Witam, od ponad 3 lat jeżdżę Mitsubishi ASX 1.6 86KW i chciałem założyć do niego instalację LPG. W poprzednim aucie miałem STAGa, ale co chwila były z nim problemy, a to wtryski, a to padł szybko reduktor. Po części to pewnie wina gaziarza, ale jakoś się do tego zraziłem. Wolałbym jakąś inną instalację i jakiś solidny warsztat z ok Krakowa. Czy możecie polecić coś sprawdzonego i przede wszystkim pewnego gazownika? Cena ma mniejsze znaczenie, bo nie chcę żeby mi się historia powtórzyła

2

Odp: MITSUBISHI ASX - jaka instalacja?

Witaj, nie wiem gdzie robiłeś wcześniej gaz bo nie napisałeś. Moi znajomi bardzo chwalą sobie np gaziarza w Zawadzie k. Dębicy (trochę daleko:) albo Eko-Power Gaz na Nazaretańskiej w Krakowie. Jeśli nie chcesz już staga i tym podobnych składaków to pod ten silnik spokojnie będzie pasować np BRC SQ 32, do tego reduktor Max, pomarańczowe wtryski. Tutaj jak dobrze będzie założone to wtryski  i reduktor spokojnie pociągną ponad 100 tys.km, tylko musisz pamiętać o przeglądach.

3

Odp: MITSUBISHI ASX - jaka instalacja?

Też myślałem o BRC, ale w Krakowie jakoś szczególnie nikt nie jest polecany. Bardziej myślałem żeby jechać do Tarnowa bo tam jest dość spory zakład. Ale jeszcze sprawdzę tego gazownika o którym piszesz. Jak już się na coś zdecyduje to na dniach

4

Odp: MITSUBISHI ASX - jaka instalacja?

Witam
kolego do tego samochodu nadaje się poniższa konfiguracja

sterownik STAG QBOX / KME NEVO / LPT TECH / ZENIT / BLUEBOX (to co monter ogarnie)
wtryskiwacze BARRACUDA / Hercules /Hana
Reduktor AC RC01 lub KME TUR
dobry filtr fazy lotnej np  ALEX ULTRA  lub AGC TWISTER

Ważne jest aby to zestroić porządnie.

5

Odp: MITSUBISHI ASX - jaka instalacja?

Jeżeli chodzi o elektornike czołowych producentów jak najbaardziej sobie poradzi w twoim aucie
stag / zenit / kme
Dobe wtryskiwacze to bedzie klucz do sukcesu
hercules / hana
reduktor kme tur/silver ewentualnie antarctic
Jeżeli chodzi o montaż zerknij sobie na ekspert.lpg tam jest sporo dobrych warsztatow.

6

Odp: MITSUBISHI ASX - jaka instalacja?

Panowi dzięki za pomoc. Właśnie odebrałem dziś auto po montażu z Tarnowa. Zamontowana została instalacja BRC SQ 32, zbiornik włożony jest 650/53 tak jak widać na zdjęciu. Droga powrotna po montażu całkiem ok. Ciężko coś mi na razie napisać o spalaniu, ale jeśli chodzi o przyspieszenie czy pracę silnika to nie widzę większej różnicy w stosunku do jazdy na Pb. Ale pojeździmy zobaczymy. Na razie wszystko pozytywnie

7

Odp: MITSUBISHI ASX - jaka instalacja?

Trochę czasu minęło od montażu. W serwisie pojawiłem się jak na razie tylko raz, tydzień temu na przeglądzie i wymianie filtrów. Przejechane mam już lekko licząc 15 tys.km, strojenie było tylko raz po montażu, teraz po przeglądzie kontrolnie, korekta ustawień. W porównaniu z poprzednią instalacją niebo, a ziemia. W sumie nie ma co porównywać. Tam raz na kwartał byłem w serwisie, głównie strojenie bo mapy się rozjeżdżały. Spalanie w normie, silnik pracuje poprawnie, dobrze przyspiesza, nie miałem ani razu problemu z przełączeniem na gaz, nawet jak długo nie jeździłem.