1

Temat: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

Cześć. Piszę tutaj bo mam możliwość zakupu Toyoty Corolli z 2007 z silnikiem 1.4 i mam kilka niejasności. Docelowo będę kupował wersję w benzynie żeby potem przerobić i tu moje pytania. Po pierwszy czy to się w ogóle opłaca i czy nie lepiej byłoby poszukać czegoś z już zamontowanym LPG? Po drugie jak już będę oglądał to na co powinienem położyć największy nacisk podczas sprawdzania i jazdy próbnej żeby nie naciąć się na jakiegoś składaka? I po trzecie jaki gaz by mi się opłacało montować jak już bym zdecydował się robić to sam? Mam kilka typów ale nie jestem pewien co byłoby najbardziej adekwatne wink

2

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

Witaj. Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości. Lepiej kup auto w benzynie i zakładaj gaz, bo nie wiadomo jak i gdzie była montowana instalacja poprzednio, a się okaże że oszczędzisz sporo nerwów. Jeśli chodzi o sam zakup auta to najlepiej udaj się na stację diagnostyczną i to tą wybraną przez Ciebie, a nie przez handlarza czy sprzedającego. Sprawdź auto pod kontem silnika, zawieszenia, a jeśli planujesz montaż gazu to sprawny układ zapłonowy. Jeśli chodzi o montaż to najważniejsze gdzie, jak do sprawy podchodzi monter, czy ma dużo klientów i długi czas oczekiwania (to z reguły wyznacznik dobrej jakości usług). Podaj przybliżoną lokalizację to ktoś poleci dobrego specjalistę. Co do samej instalacji, ja jeżdżę na BRC SQ 24 więc mogę śmiało polecić. Jeśli chodzi o silnik 1.4 16V w Corolli to może być również nowsza wersja instalacji SQ 32, sam silnik będzie dobrze współpracował z gazem.

3

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

No jutro mam nadzieję kupię już moje wymarzone cudo ;P. Co do lokalizacji to warszawa i okolice... smile

4

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

Witam zakupiłes juz auto? Jezeli chodzi o pytanie czy kupic auto z gazem czy samemu zalozyc, zdecydowanie samemu chociażby dlatego ze bedziesz mial na nia gwarancje. Z toyota nie ma problemow na LPG zdecydowanie musi tez to zrobic ktos kto ma o tym pojecie ja osobiscie polecil bym instalacje zdecydowanie tansza w obsudze po okresie gwarancyjnym ale co za tym idzie wcale nie gorsza. Sterownik zenit lub blue box wtryskiwacze hercules reduktor alaska ewentualnie tur i koniecznie filtr z odstojnikiem ktory wydluzy prace wtryskiwaczy gazowych. Co do samego warsztatu odsylam do ekspert.lpg napewno cos znajdziesz w twojej okolicy.

5

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

Tak już udało mi się kupić. tongue Fajny nie? ;> Właśnie szukam i szukam i zastanawiam się gdzie byłoby najsensowniej. Wysłałem już do kilku miejsc maila z zapytaniem co mi proponują i zobaczymy co się dowiem. A w okolicach stolicy z waszego doświadczenia są jakieś miejsca gdzie bardziej bądź mniej mi się opłaca? Bo wiecie... każdy będzie chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony dla tego też chcę mieć trochę info z pierwszej ręki od użytkowników smile

6

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

Hmm Ze Stolicy Dużo jest zwolenników i przeciwników Energy gaz Polska musiał byś sam sprawdzić co Ci zaproponują , osobiście parę moich znajomych u nich gazowało auto i wszystko ok , polecał bym jeszcze serwis Autoryzowany Landi Renzo na łopuszańskiej w Warszawie i do tego prostą instalację Lovato Smart i będzie ok !

7

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

No napisałem do Energy i do Kliniki bo tam też mi ktoś podradził i czekam co mi odpowiedzą wink Sporo ludzi z którymi gadałem opowiadało mi o jakichś składankach żeby brać część lovato część hana itp to się opłaca czy może lepiej komplet jednej firmy żeby mieć pewność że nic się nie będzie żarło?

8

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

Hmm myślę że nie szedł bym w stronę składanych instalacji , najlepiej było by założyć Oryginał Lovato i mieć spokój . Do tego dochodzi Gwarancja producenta , a przy składanej instalacji nie wydaje mi się że dostaniesz gwarancje .

9

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

W sumie mądrze prawisz. Z resztą od początku nie bardzo chciałem robić składanek. Odstawiłem już do warsztatu. Po weekendzie będę miał wsio gotowe ^.^

10

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

No i zamontowane... Całkiem nieźle wygląda i dobrze jeździ. W warsztacie też obsługa 1 klasa... Jestem zadowolony ;P Patrzcie jak to zrobili wink

11

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

i reszta zdjęć:

12

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

Całkiem nieźle. I gdzie w końcu robiłeś?

13

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

w energy. póki co jeździ się na tym świetnie ^.^

14

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

ile km już zrobiłeś? jak spalanie?

15

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

niecałe 2500. spalanie bardzo fajnie, średnio 8,5l w cyklu mieszanym. w trasie jestem w stanie zejść nawet do 7

16

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

eleganckie spalanie! instalacja działa bez zarzutu?

17

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

tak, gładko przełącza, nie szarpie

18

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

pierwszy przegląd już zaliczony?

19

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

pewnie. wszystko super, jestem mega zadowolony, czekam tylko aż koszt instalacji się zwróci i zacznie się oszczędzanie

20

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

git. szerokiej drogi i dawaj znać jak się fura sprawuje.

21

Odp: Toyota Corolla pytania o zakup i gaz ;)

pewnie, za parę miesięcy zarzucę jakąś aktualizację