Temat: Jaka instalacja CHEVROLET ORLANDO 1.8 2012r

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem założenia LPG do mojego Chevroleta. Gwarancja już się skończyła, więc pomyślałem o gazie. Zrobiłem wstępne rozeznanie, ale możliwości jest dość sporo i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Auto tak jak w opisie z 2012r., silnik 1.8, 104KW. Z góry dziękuje za wszelkie propozycje. Pozdrawiam

2

Odp: Jaka instalacja CHEVROLET ORLANDO 1.8 2012r

Ja bym Ci polecił taki zestaw - BRC SQ 32, red. 1500 MLB, zbiornik 600/42l, ostatnio zakładaliśmy to do Orlando z takim samym silnikiem. Poniżej masz zdjęcia jak to wygląda, oczywiście dużo zależy od odpowiedniego montażu. Napisz skąd jesteś, to może uda się coś doradzić. Pozdrawiam

3

Odp: Jaka instalacja CHEVROLET ORLANDO 1.8 2012r

Dziękuje za pomoc,a przede wszystkim zdjęcia, bo nigdzie nie mogłem znaleźć montażu do tego silnika Orlando. Myślałem właśnie m.in. BRC, więc wezmę to pod rozwagę. Jeśli chodzi o rejon to jestem z ok Rzeszowa, tak będzie chyba najprościej wyjaśnić.

4

Odp: Jaka instalacja CHEVROLET ORLANDO 1.8 2012r

Zwrócił bym jeszcze uwagę w tej instalacji na lubryfikacje oraz uważam że bardzo dobrym rozwiązaniem  będzie instalacja Landi Renzo , dopracowana i sprawdzona instalacja .

5

Odp: Jaka instalacja CHEVROLET ORLANDO 1.8 2012r

A uważasz, że powinna być lubryfikacja przy tym silniku? Trochę o niej czytałem,że niektóre firmy i monterzy ją zalecają, inni z kolei odradzają. Więc jak to jest? Czy ten silnik jest z tzw. grupy ryzyka? Bo nikt mi o tym wcześniej nie wspominał.

6

Odp: Jaka instalacja CHEVROLET ORLANDO 1.8 2012r

Lubryfikacja to tak jakby zabezpieczenie silnika, ale i montażysty. Powinno się ją stosować w przypadku samochodów, które posiadają mechaniczną regulacje luzów zaworowych ( płytki lub szklanki). Także w przy Twoim aucie z pewnością nie zaszkodzi, tylko płyn który będzie tam dawkowany ma być taki jak zaleca producent. Co do zakładu z ok Rzeszowa. W samym Rzeszowie masz Czakram, Al. Armii Krajowej 32, trochę dalej we Frysztaku też jest dobry zakład Milcar, ul. Rzeszowska , ewentualnie WIKI GAZ w Mielcu. Tu masz pełną listę zakładów montujących BRC http://www.lpg-brc.pl/wzwsc.php (link usunięty). Te które Ci wymieniłem wcześniej są mi znane i wiem, że dobrze montują. Jeśli jeszcze nie założyłeś, to sam zdecyduj, gdzie Ci będzie bliżej i lepiej. Pozdrawiam

7

Odp: Jaka instalacja CHEVROLET ORLANDO 1.8 2012r

Witaj, dzięki za podpowiedź. Dzwoniłem do Czakramu ws lubryfikacji, a potem jeszcze do innego zakładu i wszyscy mówili w tym samym tonie. Z resztą montaż też już mam umówiony (BRC SQ 32 z OBD). We Frysztaku bo mam najbliżej ze Strzyżowa właśnie tam. Ale muszę jeszcze chwilę odczekać do początku lipca bo okazało się, że mają dużo zleceń. Ale to dobrze. Jak sobie poczytałem i posprawdzałem, im bardziej oblegany warsztat, tym lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o montaż. Wielki dzięki za pomoc i wyrozumiałość. Jak już zamontuje to napiszę jak się jeździ i jak się ogólnie instalacja sprawuje.