1

Temat: Brak mocy na LPG

Witam,

jadąc wieczorem po przejechaniu kilkudziesięciu metrów dojeżdżając do ronda podczas przełączania na lpg zgasł mi silnik, szarpnęło i uruchomił się na nowo (nie zdążyłem zareagować, stanąć i odpalić z kluczyka, zapalił sam z tzw. "z pycha").
Po tym na gazie stracił moc, odczuwałem tak jakby palił na nie wszystkich garach. Podczas dodawania gazu nic się nie dzieje, nie chce przyśpieszyć.
Po przełączeniu na benzynę rusza z kopyta i jedzie bez problemu.
Usterka jest nadal pomimo wymienionych przewodów WN i świec, co prawda kupiłem zwykłe takie jakie przewiduje producent.
Nic się nie poprawiło, nadal tak samo zachowuje się na LPG.
Może ktoś podsunąć mi co może być tego przyczyną ?

Instalacja to PRINS

Chciałem jeszcze zapytać o jedną sprawę, wyczytałem gdzieś, że jest możliwość by zapchał się jakiś zbiorniczek z syfem i można go przeczyścić, odkręcić kurek i wylać to co się tam nagromadziło... czy może ktoś pokierować mnie gdzie go znaleźć, mniej więcej jak wygląda, a już szczytem marzeń było by wykonanie zdjęcia tego owego zbiorniczka [IMG]http://forum-mechanika.pl/styles/default/xenforo/smilies/wink.png[/IMG] i wstawienie go tutaj.

2

Odp: Brak mocy na LPG

Zauważyłem, że zwisa mi swobodnie jakiś wężyk od instalacji LPG, który przedstawiam na zdjęciu.
Czy może ktoś mi objaśnić od czego on jest i czy tak powinno być ?

3

Odp: Brak mocy na LPG

Reduktor jest BRC. A ten wężyk powinien być chyba podłączony do kolektora. Obejrzyj czy nie spadł z jakiegoś króćca.