Temat: Mondeo IV - LPG

Witam, niedawno kupiłem Forda Mondeo IV z silnikiem 2.0 145km. Pytanie do Was czy ten silnik dobrze znosi lpg? Jeśli tak to jaką instalację najlepiej wsadzić? Odrazu dodam, ze autem będę robił dużo km..

2

Odp: Mondeo IV - LPG

Generalnie silnik dobrze znosi gaz więc bez problemu możesz zakładać. Pod jednym warunkiem, montaż i regulacja. Instalacji masz pełno do wyboru od polskich składaków (np stag, kme, lpgtech) na różnych częściach (wtryski hana, barracudy, hercules) po kompletne instalacje pod dany silnik (np BRC, Zavoli). Tutaj masz przykładowe filmiki jak wygląda montaż instalacji przy takim silniku jak Twój https://www.youtube.com/results?search_ … .0+145+lpg (link usunięty). Jak widzisz jest przewaga BRC.

3

Odp: Mondeo IV - LPG

Pamiętaj, że ten silnik ma okresową regulację luzów zaworowych.

4

Odp: Mondeo IV - LPG

Co ile najlepiej sprawdzać luzy na zaworach? Znacie dobrego gazownika w okolicy Gdańska? tam pewnie będę gazował auto. Co myślicie o Zavoli??

5

Odp: Mondeo IV - LPG

Generalnie najlepiej co 30 tys.km, można też częściej. Ważne być o tym pamiętał, najlepiej przy przeglądzie. Z okolic Gdańska dobrą renomę ma Vanos z Gdyni albo p. Buczak z Gdańska z ul. do studzienki albo do studzianki (śmieszna nazwa więc łatwo spamiętać). Instalacje Zavoli powinny dać radę. Mają bardzo dobre parowniki, które mnóstwo ludzi montuje przy różnych instalacjach. A jakie Zavoli konkretnie masz na myśli?

6

Odp: Mondeo IV - LPG

Jeśli chodzi o Zavoli to myślałem o Bora Light, da radę? Lubię czasami depnąć w pedał więc wolałbym coś mocnego.. Dzwoniłem po kilku gazownikach i też doradzali mi Brc, co lepiej wsadzić do tego silnika?

7

Odp: Mondeo IV - LPG

To zależy od tego ile chcesz zainwestować. Ja na Twoim miejscu założyłbym BRC SQ 32 z OBD. Zavoli Bora to troszkę tańsza opcja ale też spokojnie da radę. Przy BRC będziesz miał lepsze komponenty. Na pewno lepszy reduktor, pewnie będzie Genius MB, plus odpowiednie wtryski do tego.

8

Odp: Mondeo IV - LPG

BrC i BRC- panowie są też inne dobre instalacje z poslkiego rynku - tańsze, równie dobre i łatwiej dostępne podespoły i części. Za dużo nie ma serwisów kótrzy dobrze ogarniają te instalacje więc ja bym nie ryzykował.

9

Odp: Mondeo IV - LPG

Czy ja wiem, czy nie ma dużo serwisów? Z tego co wiem to trochę tego jest, w każdych większych miastach. Ale moim zdaniem dobry gazownik to podstawa, bo potem ważne są serwisy instalacji no i najlepiej jeździć do montera, a nie skakać po kilku gazownikach..

10

Odp: Mondeo IV - LPG

nie problem sprawdzić sobie dostępność serwisów wystarczy wejść na stronę producenta i mamy czarno na biały lpg-brc.pl. Podejrzewam, że to i tak nie są wszystkie serwisy które zajmują się tymi instalacjami.

11

Odp: Mondeo IV - LPG

serwis a serwis to duża różnica - chodzi mi o kimatych którzy naprawdę sie znają a niemaja w ofercie i gdzieś tam coś robili i słyszeli. Pozatym samemu nic nie porobisz - bo program z licencja maja tylko te serwisy.

12

Odp: Mondeo IV - LPG

Masz rację jest wielu pseudo gazowników, którzy biorą się za każdą instalację mimo, że nie do końca mają o tym pojęcie. Przez takie osoby lpg dostaję potem kiepską opinię, a według mnie zavoli czy też brc to bardzo dobre instalacje.

13

Odp: Mondeo IV - LPG

A przy BRC otrzyma oryginalne BRC wtryski?

14

Odp: Mondeo IV - LPG

Co do zasady tak. Takie jakie powinny być oryginalnie zamontowane. Chyba, że życzy sobie tańsze np Alba, wtedy zamiast np BRC 32 będzie się instalacja nazywała BRC Kit Alba. Ale powinny być tak dobrane, aby obsłużyć odpowiednią moc

15

Odp: Mondeo IV - LPG

Polecam Ci przyjrzeć się instalacji Landi Renzo , niesamowita wytrzymałość komponentów , bardzo trwały reduktor (nie jest wrażliwy na jakość gazu ,który w Polsce jest tragiczny) , najważniejsze to oczywiście dobry gazownik !

16

Odp: Mondeo IV - LPG

Gazował będę pewnie w Gdańsku, już gadałem z kilkoma "fachowcami" i zdania są podzielone.. Tak, jak pisaliście wolałbym uniknąć "pseudo gaziarzy" z wiadomych powodów, późniejszy serwis itp... a co myślicie o lubryfikacji, montować odrazu czy nie??

17

Odp: Mondeo IV - LPG

ja bym nie montował - lepiej skorzystać z opcji dotrysku paliwa - w dobrych sterownikach np. Zenit Pro czy Blue Box jest taka opcja - poczytaj o lubrze, jest sporo przyapdków sklejonych pierscieni i zasyfienia silnika.

18

Odp: Mondeo IV - LPG

[QUOTE=Marek28;n32053]ja bym nie montował - lepiej skorzystać z opcji dotrysku paliwa - w dobrych sterownikach np. Zenit Pro czy Blue Box jest taka opcja - poczytaj o lubrze, jest sporo przyapdków sklejonych pierscieni i zasyfienia silnika. [/QUOTE]

Można to jakoś uniknąć? Czytałem o lubrze i ogólnie jeśli patrzeć na koszty założenia to duże nie są... Jeszcze pomyśle czy to założyć.. Ogólnie na coś jeszcze zwróczić szczególną uwagę przed montażem?

19

Odp: Mondeo IV - LPG

Dotrysk paliwa faktycznie nie będzie złą opcją. Jeśli chodzi o lubryfikację to przede wszystkim jeśli chodzi o cały syf który się tam wytwarza to jak ktoś zaczyna sobie lać inny płyn zamiast zalecanego, bo chce sobie zaoszczędzić. A czy montować? Przy silnikach z mechaniczną regulacją luzów zaworowych (płytki lub szklanki) na pewno nie zaszkodzi. Przynajmniej głowicy nie uszkodzisz po 40 tys.

20

Odp: Mondeo IV - LPG

nie montuj lubry zerknij sobie na forum lpg zobaczysz zdjęcia kolektora po przejechaniu kilkudziesięciu tyś km. Ja bym wybrał dotrysk paliwa i spał spokojnie

21

Odp: Mondeo IV - LPG

[QUOTE=Violet;n32068]nie montuj lubry zerknij sobie na forum lpg zobaczysz zdjęcia kolektora po przejechaniu kilkudziesięciu tyś km. Ja bym wybrał dotrysk paliwa i spał spokojnie[/QUOTE]

I przeczytaj dokładnie cały temat. Tam później jest że klient któremu zdejmowali kolektor lał do środka nie wiadomo co. A tak dla jasności najlepszym rozwiązaniem będzie dobre strojenie ustawień, najlepiej w trasie.

22

Odp: Mondeo IV - LPG

draw w sumie rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby strojenie albo hamownia albo trasa i kogoś kumatego.

23

Odp: Mondeo IV - LPG

No ale tak czy siak potem co jakiś czas trzeba sprawdzać luzy smile tak więc coś za coś - ja jestem przeciwnikiem lubry a  zainteresowany zrobi jak chce.

24

Odp: Mondeo IV - LPG

większość osób woli dotrysk paliwa niż lubryfikację ze względów estetycznych kto ma ten wie o co chodzi

25

Odp: Mondeo IV - LPG

[QUOTE=draw;n32065] Jeśli chodzi o lubryfikację to przede wszystkim jeśli chodzi o cały syf który się tam wytwarza to jak ktoś zaczyna sobie lać inny płyn zamiast zalecanego, bo chce sobie zaoszczędzić.[/QUOTE]
Ja jeśli zamontuję to będę lał zalecany płyn a nie jakieś zamienniki bo tak jak piszesz szkoda kasy na późniejsze naprawy.. Tak jak pisałem ogólnie wolę sprawdzone tematy..

Violet mówiąc o względy estetyczne chodzi o dodatkowy zbiornik pod maską czy coś innego??