1

Temat: Opel Astra G 1,2

Witam
Mam pytanie odnośnie założenia lpg do Opla Astry G 1,2  16v 75km Z12XE 2001r hatchback.
Czy jest sens zakładać ową instalację do takiej pojemności ?Gazownicy twierdzą że ło Panie 1,2 to tylko do gazu /lubi gaz.
Auto ma przejechane 151tys. Rozrząd na łańcuchu (wymieniany rok temu),oleju na 15tys km weźmie 0,5l,spalanie 6l Pb po trasie w mieście 7-7,5l .
Zastanawiam się czy nie wykończę w krótkim czasie silnika na gazie,na taką bude 75km to bardzo mało.
Ogólnie stan silnika nie budzi zastrzeżeń z jedną rzeczą kompresja na ostatnim cylindrze wynosi 9,4 na pozostałych 10.
Jakiś czas temu wymieniałem świecę i cewkę bo pojawiło się szarpanie silnikiem,po wymianie wszystko ok.
Pokonuje miesięcznie w granicach 1000-1500tys km więc wydaje mi się ze gaz to zbawienie.
Jak uważacie czy zakładać do tego motoru Lpg?
Jaką instalacje wybrać ?
Chciałbym ten samochód przytrzymać jeszcze co najmniej 2-3 lata.
Proszę o opinie.

2

Odp: Opel Astra G 1,2

Przed założeniem instalacji sprawdź dokładnie auto czy wszystko działa  poprawnie , silnik bardzo prosty do zabudowy prosta instalacja Lovato Smart wystarczy najważniejszy jest dobry gazownik.

3

Odp: Opel Astra G 1,2

Albo nawet Blue Box na Herculesach i alasce tu wystarczy, Szału z moca nie ma, więc będzie to adekwatny zestaw. dobry montazysta to podstawa.

4

Odp: Opel Astra G 1,2

Bardzo prostę auto do montażu i zgadzam się z przedmówcą co do instalacji więc problemu nie powinnieneś mieć o ile wybierzesz jakiś dobry zakład montujący

5

Odp: Opel Astra G 1,2

Dziękuje za odpowiedz.

6

Odp: Opel Astra G 1,2

minął ponad miesiąc od postów czy założyłeś coś konkretnego do auta??