Temat: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

Witam

Jako "nowicjusz" witam pięknie starych wyjadaczy i żeby już nie przedłużać, przechodzę do rzeczy.

Otóż przymierzam się do wymiany samochodu i w związku z tym [U]chciałbym aby jego silnik, był jak najlepiej przystosowany do LPG[/U].
Oczywiście samochód  - ze względu na brak sponsorów - będzie samochodem używanym ale mimo to, mam co do niego pewne wymagania i tak:
- Moc - ok 150 KM
- Pojemność silnika - max 2.0 - preferowane 1.6 - 1.8
- Niskie (do 8/100) zużycie benzyny przy spokojnej jeździe i najważniejsze
[B]- hydrauliczne popychacze[/B]

Auto nie powinno być zbyt stare - max 5 lat - a chcę przeznaczyć na nie max 45000 zł.

Jeśli znacie, wiecie które auta spełniają te warunki, proszę o odzew

Pozdrawiam
bolobol

2

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

Z takich typowych aut co przychodzą mi na myśl to może rozejrzeć się za czymś z fordów np. jakieś mondeo, honda civic. Jak chcesz coś z grupy VW typu golf, passat to patrz tylko na silniki MPI, najlepsze pod instalacje. I oczywiście pytanie czy masz też konkretna instalację wybraną jaką byś chciał wsadzić bo to też jest istotne.

3

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

Szukaj Seata Exeo - dość młody, pochodne audi A4 no i niezniszczalne 1.8T 150KM uda się znaleźć. Silnik idealny pod gaz. Jeśli chodzi o inne masz jeszcze renault 1.4T 131KM Tce nowy silnik na łańcuchu tani w eksploatacji choć demonem prędkości nie jest.

4

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

do lpg proponuję 1,8 turbo o którym kolega pisze wyżej. na różnych instalkach widziałem - od zenitów po techy. niezniszczalne.

5

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

Jeszcze masz opla do wyboru też do zagazowania bądz Honde choćby accorda.

6

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

Tu masz hondzie do 2,0 czyli twoje maximum: http://www.auto-swiat.pl/lpg/czy-warto- … ord/mh8r3f (link usunięty) fajnie zrobiona, na dobrych podzespołach. gość zadowolony.

7

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

silnik 2.4 czy 2.0 też jest idealnym rozwiązaniem do gazu. Sterownik z OBD idealnie wspomaga zapewne działanie instalacji.

8

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

kolego silnik przede wszystkim powinien być w dobrym stanie technicznym, po pełnym przeglądzie, podobnie jak układ zapłonowy i elektryczny, do tego znający się na swojej pracy gazownik i nie będziesz miał problemu, tu koledzy dobrze podpowiadają Ci różne jednostki do LPG, tylko jeden warunek - stan techniczny i wszystko, zamontujesz pod to dobrą instalację, np BRC SQ 32 i będziesz się cieszył z taniej jazdy

9

Odp: Jaki samochód/silnik do dobrej instalacji LPG

albo zenit pro, wiem, bo mam, także widzę po eksploatacji. ale wiele od tego zależy, jak będzie zamontowana instalacja