1

Temat: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Jak w temacie, jaką waszym zdaniem wybrać najlepiej skrzynię biegów? Automat, manual? Jeżeli chodzi o automat, to czy macie jakieś doświadczenia ze skrzyniami DSG? Jak z awaryjnością... Chodzi o auto osobowe... Macie może jakieś doświadczenia z tym zawiązane?

2

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Jak każde rozwiązanie także i to ma swoich zwolenników i przeciwników. Jak już kupować automat, to najlepiej z mocniejszym silnikiem. Chodzi o kwestie związane z wyprzedzaniem, aby jak się ciśnie, to on szedł i nie miał problemów z wyprzedzaniem właśnie.
Mam znajomego który posada skrzynię automatyczną DSG, które posiada dwa sprzęgła. Pierwsze dla biegów parzystych a drugie nieparzystych. Chodzi o uzyskanie minimalnego czasu generacji przełożeń, dzięki temu zmiany biegów są praktycznie niewyczuwalne.

Decyzja o wyborze skrzyni biegów jest istotna, dlatego polecam zapoznać się z https://nocar.pl/blog/wady-i-zalety-aut … ni-biegow/ (link usunięty) - dobry tekst na temat wad i zalet tego typu skrzyń biegów.

3

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

DSG i automat sprawdzi się w nowym aucie. W używanym to już mogą być dodatkowe koszty...
Ja osobiście nie trawię automatów z powodu zamulania auta i większego zużycia paliwa.

4

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Automat jest z pozoru fajny ale właśnie ja było wspomniane muli auto i zwiększa znacznie spalanie hmm.

5

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

A ja zawsze jestem za klasyką w postaci manuala, mam pełną kontrolę nad wszystkim i jednoczesnie jest znacznie bardziej ekonomiczne.

6

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

DSG sprawuje się świetnie a można powiedzieć że testuję już od kilku dobrych latek big_smile.

7

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Tez polecam - żadnych problemów, chodzi nad wyraz sprawnie i jest stosunkowo bezawaryjna smile.

8

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Szczerze jak się przyzwyczaiłem do automatów to teraz mi ciężko się przestawić na normalną tongue.

9

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

A czy myślałeś może o częściach regenerowanych? Może tam coś znajdziesz, ja swego czasu pamiętam, że korzystałem z usług http://reparts.pl/ (link usunięty) i szczerze mówiąc byłem zadowolony. Wiem, że to jedna opinia, a jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale może jeszcze ktoś się podepnie wink Być może inni też mieli z nimi do czynienia, bo to wydaje mi się dość znana firma jeśli chodzi o ten typ części

10

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Regeneracja jest super na papierze ale w praktyce nigdy tak naprawde nie wiemy czy nie kupujemy kota w worku tongue.

11

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Z tego co póki co wyszperałem w necie, całkiem spoko ofertę wydaje się mieć firma [URL]http://autoserwis.pl/[/URL] Co ciekawe, oferują nawet dojazd do Klienta z częściami i mobilną myjnię. Nie ukrywam, że byłoby to naprawdę dość ciekawe rozwiązanie dla mnie smile Czasami też przydałoby się auto zastępcze i tam właśnie oferują wynajem aut, więc wydaje się to być dość ciekawym rozwiązaniem. Nie wspominając już nawet o skupie aut używanych smile

12

Odp: Jaką skrzynię biegów wybrać najepiej?

Mają dobre ceny ale poza tym niewiele hmm.