Temat: Opel Corsa D 2012 1.2 70KM 51kW - Instalacja LPG

Witam!
Posiadam samochód Opel Corsa D 2012 1.2 70KM 51kW. Chciałbym do niego założyć LPG ponieważ to 1500 kilometrów miesięcznie pokonuję. Moje pytanie brzmi czy ktoś gazował ten silnik? Nadaje się on do tego? Nie będę miał w przyszłości z tym problemów?
Pozdrawiam!

2

Odp: Opel Corsa D 2012 1.2 70KM 51kW - Instalacja LPG

Jeżeli instalację założy dobry gazownik, a ty będziesz dbał o auto, to wszystko powinno być OK.Silnik jakich wiele, nieduża moc więc nie powinien przysporzyć większych problemów przy montażu i strojeniu. Moja propozycja BRC SQ 32 z OBD.

3

Odp: Opel Corsa D 2012 1.2 70KM 51kW - Instalacja LPG

Jeżeli zdecydowałbyś się na sq 32 to problem z gazownikiem powinieneś mieć rozwiązany, ponieważ sq32 jest na licencji i byle kto Ci tego nie będzie montował. Także według mnie warto się za nią zakręcić.

4

Odp: Opel Corsa D 2012 1.2 70KM 51kW - Instalacja LPG

Uważam że powinieneś rozważyć montaż instalacji Landi Renz instalacja sprawdzona , serwis i montaż na najwyższym poziomie . Najważniejsze by nie mieć problemów to regularny serwis .

5

Odp: Opel Corsa D 2012 1.2 70KM 51kW - Instalacja LPG

Odnośnie Landi Renzo już kiedyś pisałem na tym forum ( nawet zamieszczałem zdj ). Niestety ja mam z nią złe doświadczenia i podszedłbym do niej rozważnie. Listwa szybko uległa zużyciu, od niedawna udało mi się dorwać na allegro identyczną niestety auto nie pracuje tak jakbym chciał, a gazownik uważa że jest wszystko ok ale auto przeplata na wolnych obrotach.