Temat: VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006

Witam!

Chciałbym zapytać jaki zestaw polecacie do VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006 rok modelowy: 2007 (silnik forda). Chodzi mi o zestaw solidny, bezawaryjny na którym ten silnik będzie pracował i nie zużywał się nadmiernie. Samochód ma w tym momencie 120 tyś km przebiegu (nie kręconego u Turka a potem drugi raz u Polaka, tylko faktyczny przebieg). Docelowy przebieg roczny ok 13 tyś km.

Czy do tego zestawu dołączać lubrykację?

2

Odp: VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006

W sumie to nie rozumiem po co ludzie upieraja się do tej lubryfikacji. Najczęściej użytkownicy biorą ja do Japończyków.

3

Odp: VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006

Odnośnie Lubryfikacji najważniejsza jest regulacja luzu  zaworów w autach które tego wymagają  a w Japończykach przeważnie trzeba robić to samemu . Odnośnie instalacji , dobrze zainstalowana nie zaszkodzi w żaden sposób silnikowi osobiście posiadam auto na lpg i przejechałem 315 tyś na lpg . Instalacja którą polecił bym Tobie to Lovato Smart , bardzo Trwała instalacja .

4

Odp: VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006

Popieram Szymka Instalacja Lovato to bardzo trafny wybór , odnośnie lubryfikacji nigdy nie zaszkodzi a nie jest to aż tak duży koszt

5

Odp: VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006

Jeśli chodzi o lubryfikację to zdania są podzielone, kiedyś Prins opublikował listę "silników ryzyka" lub coś w tym stylu do których zalecany jest montaż lubryfikacji,mający na celu ochronę przed wypalaniem gniazd zaworowych. Koszt samego montażu lubryfikacji duży nie jest, ważne jednak żeby dolewać płyn zalecany przez producenta instalacji, a nie ten który aktualnie jest najtańszy. Jeśli zaś chodzi o instalację do tego silnika np BRC SQ 32 z OBD, Będziesz miał bardzo wytrzymałe wtryski i bezawaryjny zestaw.

6

Odp: VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006

http://lpg.info.pl/lista-prinsa/276 (link usunięty)

7

Odp: VOLVO V50 1,8 125 KM rok:2006

Hm... A czy jesteście w stanie mi coś doradzić odnośnie kosztów wymiany sprzęgła w tym aucie? Czy np. te porady odnośnie ile kosztuje wymiana sprzęgła (link usunięty) są według Was warte rozważenia?