1

Temat: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Cześć wszystkim,
Potrzebuje zamontować dobrą i żywotną instalację do Volkswagena Caddy 1.6 z 2005 roku. Auto na co dzień wykorzystuję do pracy,pokonuję dość spore trasy więc dobrze by było żeby nie zawiodło mnie nić w trasie. Możecie polecić coś na prawdę sprawdzonego i w co celować ?

2

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Pytanie jaka jest kondycja silnika, elektroniki, zapłonu itp? No i jaki przebieg ma autko? 1.6 podobno jest najlepszym silnikiem od lpg więc raczej problemu nie będzie. Wybór jest spory.... Masz gazownika jakiegoś wybranego? bo jak nie to od tego bym zaczął. Co do samej instalacji to może być Kit Alba od Brc lub mocniejszy zestaw Sequent 32. Do tego zbiornik stako i spokojnie pojeździsz trochę...Ogólnie wymienione instalacje żywotne.

3

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Ja jeździsz w trasy to ja bym celował w instalację z mocnymi wtryskami, ale także z dużym zapleczem serwisowym. Brc jest akurat dobrym wyborem, będziesz miał kompletną instalację, z gwarancję bez limitu kilometrów.

4

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Auto ma 170 tys przebiegu. Według mnie jest w dobrej kondycji ale jeżeli to ma duże znaczenie o jest jeszcze gotów podjechać na jakiś serwis, żeby ktoś to ocenił fachowym okiem. Jestem z Rzeszowa gazowników jest tu sporo ale który najlepszy ? tego nie wiem. Chyba, że ktoś z forum jest w stanie kogoś polecić ? A co masz na myśli mocniejszy zestaw ? Sprawdzałem ceny to dużych różnic nie ma więc kwestia będzie tego która lepsza do cadyy"ego.

5

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

No to dla świętego spokoju sprawdziłbym silnik i układ zapłonowy. Przed montażem gazu auto musi być "tip top".  W Rzeszowie to mogę Ci polecić np. Czakram na Armii Krajowej, a z zakładów pod Rzeszowem Multiserwis w Niwiskach lub p. Woźniak z Dębicy, no i jest jeszcze GZW. Porównaj sobie ich oferty, ale wydaje mi się że najlepiej będzie w Czakramie. A mocne wtryski, miałem na myśli wytrzymałe, które spokojnie przejadą minimum 100 tys.

6

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Dziś umówiłem się na serwis w poniedziałek jadę sprawdzić auto tak jak radzicie. Rzeczywiście w Rzeszowie mamy Czakram, który jest dobrze znany. Wyleciał mi całkiem z głowy zadzwonię do nich i podpytam jak z terminami.

7

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Sprawdź też instalacje Landi Renzo , na stronie Landi.pl  znajdziesz najbliższe warsztaty , mam taką instalacji u siebie i jestem bardzo zadowolony !

8

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Auto sprawdzone.. Mimo swojego przebiegu ( chociaż jak na auto tego typu nie ma chyba tragedii ) jest wszystko w porządku. Wymieniłem jedynie świece zapłonowe ale to tak przy okazji. Teraz będę się kontaktował w sprawie montażu, najprawdopodobniej udam się do Czakram sprawdzę jakie mają w ogóle kolejki i kiedy by mogli mi to w stanie zamontować i co Oni polecą.

9

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Kolejkami się nie przerażaj, bo jak zakład wie co robi i robi to dobrze, to na zlecenia nie narzeka. I wtedy trzeba swoje odczekać, chyba że ktoś z kolejki wypadnie. Ja na montaż w swoim aucie czekałem 3 tygodnie na termin, ale warto było. Od 3 lat bezawaryjna jazda.

10

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

Auto dzisiaj odstawiłem do Czakram. Mogło być trochę szybciej ale ten termin mi bardziej odpowiadał. Także Panowie są w miarę elastyczni i dostosowują się też pod klienta. Zdecydowaliśmy się na montaż BRC Sequent 32. W środę planowany obiór.

11

Odp: Instalacja Volkswagen Caddy 1.6

A bierzesz wersję z OBD czy bez? I jak już odbierzesz auto wrzuć zdjęcia, chętnie zobaczymy jak to wygląda po montażu. Pozdrawiam