1

Odp: Škoda Fabia 1,4 16V

I jedna i druga opcja jest dobra, wszystko zależy ile chcesz zainwestować w instalację.

2

Odp: Škoda Fabia 1,4 16V

Przy tej kwocie myślę, że spokojnie można założyć Staga, ale dla pewności niech wypowie się @Sebastian, on je montuje.

3

Odp: Škoda Fabia 1,4 16V

Modyfikacja rekomendacji Oktana:

Reduktor proponuję Scorpion mini,
Wtryskiwacze - Magic jet - o niebo lepsze niż valteki, a w niewiele wyższej cenie. Na takim zestawie stag nie kłania się najlepszym instalacjom, a jest o wiele tańszy.

4

Odp: Škoda Fabia 1,4 16V

oktan napisał/a:

Czemu akurat taka kompletacja :?:


Scorpion mini jest gabarytowo jeszcze mniejszy niż zavoli, pomimo tego zawiera w sobie zintegrowany elektrozawór i filtr fazy ciekłej, co upraszcza instalację i ogranicza wydatki na kolejne elementy. Po drugie zavoli w warunkach małego poboru gazu będzie przegrzewał gaz (jego moc grzewcza jest stała, dostosowana do ogrzania gazu w warunkach pełnej wydajności, a wydatek gazu się zmienia w bardzo szerokim zakresie. Po trzecie - zavoli ma bardzo duże przerosty ciśnienia po cutoffie, co oczywiście stwarza pewne kłopoty, zwłaszcza przy zastosowaniu wolnych wtryskiwaczy (a poleciłeś valteki) - wyjście z cutoffa może wywoływać szarpnięcia.
Powiem tu rzecz być może dla niektórych zaskakującą, ale do tej mocy prędzej niż zavoli poleciłbym tomasetto alaskę. To jest dobry, trwały reduktor, tyle że nieprawdziwie zadeklarowany do obsługi 140 KM. Tą skodziankę obskoczy bez problemu.

Teraz o wtryskach:

Valteków nie poleciłbym nikomu i z żadnej przyczyny. Szkoda się rozwodzić - kalibracja co 5000 km i wymiana rozlecianych wtrysków po 20.000 jest bez sensu. Trwalość poleconych przeze mnie magic jetów jest co najmniej 5-6-krotnie wyższa a opisywana przez wiele osób podatność na zabrudzenia - iluzoryczna, tylko filtry trzeba zmieniać...

5

Odp: Škoda Fabia 1,4 16V

@Sebastianie, zadziwiasz mnie swoją wiedzą. SZACUNEK  big_smile