Temat: Skoda Fabia 1.0

Witam, chciałem założyć instalację LPG do Skody Fabii 1.0, r. 2017. Auto jest nowe niewielki przebieg, chciałem zachować gwarancję, ale cena montażu w ASO jest z kosmosu. Stąd moje pytanie co może podpasować do takiego auta, żeby cena z kosmosu, a instalacja dobrej klasy. Na montażu nie zamierzam oszczędzać, ale propozycje w granicach 5 tys. (ASO) to lekka przesada.

2

Odp: Skoda Fabia 1.0

Wiadomo ceny ASO powalają na kolana, jedyny mankament to ta nieszczęsna gwarancja bo montaż będzie zrobiony tak samo jak u gazownika. Auto młode więc wypadałoby zamontować coś porządniejszego, żeby sobie nie zaszkodzić. Przykładem dobrej instalacji będzie BRC SQ32, zamontujesz ją mniej więcej za połowę tego co w ASO.

3

Odp: Skoda Fabia 1.0

No właśnie niekoniecznie, jak patrzyłem na forum Skody to nie wszyscy są zadowoleni z instalacji fabrycznej, zwłaszcza do tych mniejszych silników jak 1.0 czy 1.2. Są nawet wyliczenia, że bardziej opłaci się olać gwarancję i założyć lepszą instalację, dużo taniej u zwykłego gazownika, który wie co robi. Dlatego założyłem temat. A ta instalacja o której wspominasz, możesz coś więcej powiedzieć. Masz może taką? Jak to wychodzi od strony użytkownika? Jest to dla mnie jedna z opcji. Nie ukrywam że rozważam też inne możliwości.

4

Odp: Skoda Fabia 1.0

Miałem podobny przypadek do Twojego tylko parę lat temu jak brałem nową toyote Yaris. Zaraz po zakupie zakładałem gaz bo zrezygnowałem z fabrycznej instalacji i osobiście tego nie żałuję bo przez ten cały okres nic się z autem nie stało i nawet nie miałbym okazji z niej skorzystać. Zamontowałem wtedy BRC sq24, bardzo dobrze się ta instalacja spisywała. Model sq32 to następca właśnie tego co ja miałem ale jest równie bardzo dobrą instalacją. Ja na swojej zrobiłem 200 tys bez awarii, jedynie co to ją serwisowałem regularnie.

5

Odp: Skoda Fabia 1.0

Temat do rozważenia. Dostałem kilka ofert po tym jak obdzwoniłem okolicznych gazowników. Większość tak jak się spodziewałem jest w stanie zamontować instalację za połowę tej ceny co w ASO i też dają na to gwarancję. Instalację, praktycznie każda na innych podzespołach. Jedyny pełen komplet jak to mogę określić jest właśnie BRC SQ 32 z OBD - Reduktor BRC Genius MB, Wtryski Orange BRC, butla w miejsce koła Stako. Czy jak jest komplet to lepiej to ze sobą współpracuje czy łatwiej zgrać podzespoły od kilku producentów np reduktor Stag, wtryski Hana lub AC W01? Moje rozumowanie jest takie że lepiej będzie działał komplet, ale mogę się mylić. Jak to jest w praktyce?

6

Odp: Skoda Fabia 1.0

To jest tak, że każdy sobie chwali co ma zamontowane. Jak dla mnie w grę wchodzi jedynie kompletny zestaw, przemawia do mnie chociażby to, że jest on dobierany przez inżynierów już na etapie wejścia nowego modelu instalacji. A składaka to może mi zamontować pierwszy lepszy Janusz, który podzespoły będzie dobierał na tak zwanego "czuja" ale oczywiście każdy ma prawo wyboru i montuje to co chce i nie zakładam z góry, że nikt nie potrafi dobrze poskładać instalacji smile
W tym zestawie co podałeś masz bardzo dobry reduktor. Wtryski Orange BRC są zdecydowanie wytrzymalsze od Hana.

7

Odp: Skoda Fabia 1.0

rafaello napisał/a:

To jest tak, że każdy sobie chwali co ma zamontowane. Jak dla mnie w grę wchodzi jedynie kompletny zestaw, przemawia do mnie chociażby to, że jest on dobierany przez inżynierów już na etapie wejścia nowego modelu instalacji. A składaka to może mi zamontować pierwszy lepszy Janusz, który podzespoły będzie dobierał na tak zwanego "czuja" ale oczywiście każdy ma prawo wyboru i montuje to co chce i nie zakładam z góry, że nikt nie potrafi dobrze poskładać instalacji smile
W tym zestawie co podałeś masz bardzo dobry reduktor. Wtryski Orange BRC są zdecydowanie wytrzymalsze od Hana.

Właśnie podobnie myślałem, że jak jest komplet to lepiej będzie wszystko współpracować ze sobą. Mam weekend na podjęcie decyzji i jeszcze poszperania w sieci, ale coraz bardziej skłaniam się ku BRC. Jak już się zdecyduję na coś, to dam znać żeby dokończyć temat. Dzięki za pomoc i szybkie odpowiedzi.

8

Odp: Skoda Fabia 1.0

Pewnie rozejrzysz się za monterem, popytaj w kilku warsztatach i też porównasz sobie co oni Ci powiedzą i zaproponują.

9

Odp: Skoda Fabia 1.0

Już mam wybrane, ostatecznie BRC Sequent Alba, wtryski Alba, zbiornik Stako, reduktor MB. Jestem umówiony na montaż na początku tygodnia w Instal Auto Gaz A. Rajzner w Poznaniu. Jak będę po montażu dam znać jak wyszło i jak się jeździ.

10

Odp: Skoda Fabia 1.0

Obstawiałem, że wleci sq32 ale Alba też jest jak najbardziej ok. Możesz nawet pochwalić się zdjęciem jak to wygląda, chętnie zobaczę.

11

Odp: Skoda Fabia 1.0

Auto już odebrałem od gazownika, weszła instalacja BRC SQ Alba, zbiornik Stako w miejsce koła zapasowego, wlew z tyłu na zderzaku. Było już kilka rundek po montażu, jak na razie wszystko jest ok. Spalanie wyszło mi na razie ok 1,5 l LPG więcej niż benzyny, ale żeby wyciągnąć jakąś średnią muszę kilka zbiorników wyjeździć.

Post's attachments

20180907_125431.jpg 290.14 kb, plik nigdy nie był pobierany. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

12

Odp: Skoda Fabia 1.0

Fajnie to wygląda. Mam wrażenie, że coraz lepiej wychodzą montaże instalacji bo bardzo ładnie jest wszystko poprowadzone pod maską. Zadbaj o regularny serwis i będziesz zadowolony.

13

Odp: Skoda Fabia 1.0

Wygląda to na prawdę dobrze, fajnie rozmieszczone komponenty w komorze silnika. Sam nie dawno gazowałem auto, też założyłem Brc. Widzę sporo osób to zakłada, trafny wybór. Pozdrawiam.