Temat: Jakie auto pod LPG do 40tys ?

Witam serdecznie smile Nie jestem specem od instalacji gazowych oraz silników które się pod LPG nadają więc zwracam się do Was z jednym pytaniem smile Mianowicie w styczniu chcę zmienić auto, Mój budżet wynosi 40,000zł ( samo auto), Jak na auto za taką cenę mam kilka wymagań, Fajnie jak był by to sedan lub kombi (ewentualnie van), rocznik 2010+, i do tego fajne wyposażenie ( typu: navi, grzane fotele, klima itp ), I silnik minimum te 1.8, żeby było czym jechać smile Zależy mi na wygodnym aucie  ponieważ pracuję u naszych zachodnich sąsiadów i trochę kilometrów robię przy tym. Zastanawiałem się nad Peugeotem 508, Citroenem C5, Oplem Insignią, Fordem MK4, Fordem Cmaxem, Fordem S-maxem, Ale z tego co się orientuję jest tam bezpośredni wtrysk ( jeśli się mylę proszę o poprawę) i słyszałem, że do tych aut nie polecają gazu ( tylko słyszałem od kilku osób, więc proszę bardziej doświadczone osoby, gazowników o opinie ) Dlatego nie mam pojęcie jakie auto mógł bym kupić i bezpiecznie zagazować i nie martwić się o to że co chwilę będzie coś do zrobienia smile 

Pozdrawiam Patryk

2

Odp: Jakie auto pod LPG do 40tys ?

Przenoszę post do odpowiedniego działu.

3

Odp: Jakie auto pod LPG do 40tys ?

W zasadzie każde z wymienionych przez Ciebie aut będzie miało wady i zalety. Generalnie dużo będzie zależało od stanu technicznego auta. Żeby montować gaz silnik, układ zapłonowy, elektryka muszą być prefect. Z tego co wymieniłeś na pewno dobrą opcją jest C5 z silnikiem 2.0 140KM czy chociażby Ford S max 2.0 145KM, do tego dobra instalacja którą bez problemu będziesz mógł serwisować w DE np BRC SQ 32, ogarnął to i u nas i u Niemca.

4

Odp: Jakie auto pod LPG do 40tys ?

Znajomy ma MK4 2.0 z instalacją BRC i nie narzeka. Można tutaj zwrócić uwagę żeby silnik był na wtrysku wielopunktowym będziesz miał sprawę uproszczoną bo te silniki dobrze znoszą lpg.