1

Temat: Toyota Avensis 1.6 r. 2011

Jak w temacie, czy opłaca się instalować LPG w tym aucie. Jeśli tak to jakiej firmy, i mniej więcej w jakiej cenie.

Tygodniowo robię jakieś 300 km.

2

Odp: Toyota Avensis 1.6 r. 2011

Jak najbardziej się opłaca. Miesięcznie wyjdzie Ci ok 1300- 1500 km. W rok zrobisz ok 20 tys. km, więc instalacja się z pewnością zwróci. Możesz też użyć kalkulatora kosztów do obliczenia oszczędności. Zaś co do instalacji, jeśli chcesz zrobić duże przebiegi i grzebać się w tym to np BRC SQ 32 wersja z OBD. Silnik na pośrednim wtrysku paliwa, z hydrauliczną regulacją zaworów więc do LPG idealny.

3

Odp: Toyota Avensis 1.6 r. 2011

Dzięki za rozjaśnienie tematu.

4

Odp: Toyota Avensis 1.6 r. 2011

W linku masz bardzo dobrze rozbudowany kalkulator http://lpg-brc.pl/index.php/kalkulator-lpg (link usunięty)
Od razu możesz sobie sprawdzić ceny instalacji i będziesz miał wszystko czarno na białym.

5

Odp: Toyota Avensis 1.6 r. 2011

draw napisał/a:

Jak najbardziej się opłaca. Miesięcznie wyjdzie Ci ok 1300- 1500 km. W rok zrobisz ok 20 tys. km, więc instalacja się z pewnością zwróci. Możesz też użyć kalkulatora kosztów do obliczenia oszczędności. Zaś co do instalacji, jeśli chcesz zrobić duże przebiegi i grzebać się w tym to np BRC SQ 32 wersja z OBD. Silnik na pośrednim wtrysku paliwa, z hydrauliczną regulacją zaworów więc do LPG idealny.

Też mam od nich instalację i jestem zadowolony, nic się nie dzieje. Sam miałem rozkminę czy montować... rozważyłem wszystkie aspekty, nawet się nie zastanawiaj i montuj:D kalkulacja oszczędności jest prosta...