1

Temat: Ubezpieczenie OC auta z gazem

Czy ktoś przerabiał tematykę związaną z ubezpieczeniem auta z gazem? Czy rzeczywiście jest tak, że takie ubezpieczenie jest droższe?

2 (edytowany przez grzybus 25.09.2019 11:28:33)

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

Koszt ubezpierczenia samochodu z instalacją LPG raczej nie rózni się istotnie od kosztów ubezpieczenia samochodu bez gazu. Nie no może jakieś tam są różnice, ale są one na tyle małe, że można je w zasadzie pominąć.
Dla pewności proponuje dopytać w tych wszystkich firmach ubezpieczeniowych. Można to zrobić za pośrednictwem porównywarkach ubezpieczeniowych - np tutaj: https://wygodnie.pl/ (link usunięty)

3

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

zetor napisał/a:

Czy ktoś przerabiał tematykę związaną z ubezpieczeniem auta z gazem? Czy rzeczywiście jest tak, że takie ubezpieczenie jest droższe?

Ja takie samochody ubezpieczam od lat i nie zauważyłem nigdy zwyżki za instalację LPG najlepiej jednak jak sam sprawdzisz korzystając z takiego kalkulatora (link usunięty) bo bezpośredni kontakt z firmą ubezpieczeniową przy wyliczeniu składki wychodzi często drożej.

4

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

Ja dopłaciłam 165 zł za ubezpieczenie po zainstalowaniu BRC sequent 32 za 2949 zł. Uznano to za wyposażenie dodatkowe. Dopłata do ubezpieczenia obejmowała okres od połowy lipca do końca stycznia następnego roku. Samochód Skoda Citigo wersja Ambition z 2016 roku, pełen pakiet ubezpieczeń: OC/AC/NNw/Assistance.

5

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

Ponoć samochody z Gazem są droższe w ubezpieczeniu... jest to prawda? właśnie zastanawiam się nad kupnem samochodu z LPG i teraz się boję, że koszta ubezpieczenia mnie zjedzą...

6

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

To wprowadź sobie dane do kalkulatora oszczędności i zobacz jak wyjdzie. Ubezpieczenie jest droższe, ale niewiele, podobnie przegląd. Takie są fakty. Ale fakty też są takie że na LPG będziesz tankować do pełna za 70 zł, a nie za 150 czy 200. Także w ogólnym rozrachunku wyjdziesz i tak na plus. Ja mam auto z instalacją BRC, koszt montażu zwrócił się po roku. Koszty związane z utrzymaniem zwracają mi się w skali rocznej po m-cu jazdy, pozostałe 11 mcy to oszczędności. Moim zdaniem rachunek prosty.

7

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

Niestety według mnie jest to trochę nie sprawiedliwe ale tak jak pisze draw koszta są większe ale nie aż tak żeby nagle montaż instalacji stał się nieopłacalny. Dodatkowy koszt który jest z oc i przegląd tak naprawdę pokrywa się przy pierwszym tankowaniu do pełna.

8

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

Jak najbardziej warto jest mieć takie ubezpieczenie i nie należy o nim w żadnym wypadku zapominać

9

Odp: Ubezpieczenie OC auta z gazem

Wszystkie samochody muszą być ubezpieczone. Ponadto z gazem.