1

Temat: Opony letnie - jaki typ bieżnika?

Samochód to Opel Insignia z 2016 roku. Dosyć pilnie muszę w nim zakupić opony na lato, najlepiej jeszcze przed sezonem. Pytanie jest następujące: jaki typ bieżnika będzie najlepszy do tego typu auta?

2 (edytowany przez masters 14.02.2020 10:36:54)

Odp: Opony letnie - jaki typ bieżnika?

Opony letnie można podzielić na trzy kategorie: budżetowe, średniej klasy oraz opony marki premium.
Nie bez znaczenia jest również to, gdzie dana opona będzie wykorzystywana. Inaczej ujmując - na jakich podłożach będzie najczęściej jeździła? Autostrady, żwir, drogi nieutwardzone itd.
Bieżnik - im większym, tym lepsze odprowadzanie wody. Może warto skonsultować się z jakimś ekspertem lub sprzedawcą, który będzie w stanie zaproponować coś odpowiedniego?
Czytaj też takie artykuły ekspercie na temat opon jak te tutaj: http://kumhomotorsport.pl/co-wybrac/zak … ka-wybrac/ (link usunięty)

3

Odp: Opony letnie - jaki typ bieżnika?

A nie myślałeś np o oponach całorocznych ? Teraz bardzo dużo osób się na nie decyduje ze względu na warunki klimatyczne jakie Nam przyszło doświadczać. Takie opony w klasie premium radzą sobie na prawdę całkiem nieźle i dają sporo korzyści. Sprawdź sobie z ciekawości jakieś oferty i poczytaj opinie. Wiem, że Yokohama 4S AW21 jest w klasie premium.

4

Odp: Opony letnie - jaki typ bieżnika?

A na czym Ci głównie zależy i gdzie będziesz jeździł? Na trwałości czy przyczepności? Ja mam u siebie np Geolandary G015 z symetrycznym bieżnikiem. Mi zależy głównie na trwałości, odporności na uszkodzenia i odprowadzaniu wody. Do tego często jeżdżę po drogach wiejskich, słabo utwardzonych to takie opony są idealne.

5

Odp: Opony letnie - jaki typ bieżnika?

Dokładnie wszystko jest zależne, na czym Ci zależy i do czego Ci będą służyć i jak używasz autka. Jeżeli nadal zastanawiasz się to zajrzyj na https://jakie-opony.pl/opel/insignia (link usunięty) - stronka godna polecenia, masz dokładny rozmiar + polecają opony do danego autka.