Temat: Przełaczanie podczas jazdy

Wiem wiem, pewnie były takie tematy, ale zakładam nowy, może będzie przydatny.

Proszę o obejrzenie filmu, tak od 28 sekundy widać objawy, które występują w samochodzie Ford Mondeo mk3 2001, 2.0 benzyna z instalacją Zenit Blue Box. Tutaj na wetransferze, ale też w załączniku mp4.

https://we.tl/t-q8pGxCdv0C (link usunięty)

Podczas jazdy instalacja szaleje w taki sposób, że przełącza się z gazu na benzynę i tak w kółko. Nie jest to ciągły efekt, ale co jakiś czas to występuje. Towarzyszy temu charakterystyczny klik przełączania.

Jeden Pan, który zajmuje się tymi instalacjami stwierdził, że jemu nie udało się złapać tego momentu, zmapował przez komputer instalację, ale już wracając do domu od niego było to samo. Nie chciało mu się widocznie przejechać nim dłużej. 2 razy podchodził do tematu, zawsze na zasadzie podpięcia komputera i niby w ten sposób usunięcia usterki.

Drugi Pan gazownik przez telefon zarzekał się, że sprawa jest banalna i oni to zrobią. Oddałem samochód o 10, odebrałem o po 17, oczywiście bez zmian. Pan podszedł do sprawy w dokładnie taki sam sposób, czyli podpiął komputer, zmapował, przejechał się ok. 50km i stwierdził, że naprawił. Zapłaciłem, a w drodze do domu to samo.

Nie wiem, czy Panowie gazownicy mają takie zboczenie, żeby nie słuchać Klienta, a w zamian podłączać komputer i mapować coś, co było mapowane, powiedzieć, że było zrobione źle, a problemu i tak nie rozwiązać? Rozumiem, że na naiwności ludzkiej można zarobić, ale ja naiwny nie jestem i ten Pan gazownik ostatni będzie to robił za te pieniądze, aż zrobi, bo sam się zarzekał.

Czytając fora doszedłem do wniosku, że pewnie instalacja gdzieś gubi masę, ale szczerze mówiąc po wizycie u ostatniego Pana mam wątpliwości, czy to jest tak prosta sprawa, a może Panowie "specjaliści" nie potrafią i wychodzą z założenia, że komputer zrobi za nich.

Pomożecie?