Temat: Problem z odczytem wtryskiwaczy LPG w II generacji – co sprawdzić?
Cześć wszystkim, mam pytanie dotyczące instalacji LPG II generacji w moim samochodzie (silnik 1.6 benzyna, instalacja starszego typu bez OBD).
Ostatnio zauważyłem, że auto na gazie zaczęło nierówno pracować na biegu jałowym, a przełączanie z benzyny na LPG odbywa się z lekkim szarpnięciem. Reduktor był niedawno regenerowany, filtr fazy lotnej wymieniony, ale problem nadal się pojawia.
Czy w przypadku II generacji LPG możliwe jest, że problem wynika z nieprawidłowego sygnału z emulatora sondy lambda albo złej kalibracji mieszanki na śrubie regulacyjnej? Jakie elementy warto jeszcze sprawdzić, zanim oddam auto do pełnej regulacji komputerowej instalacji?
