1

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

oktan napisał/a:

To prawda, te silniki są bardzo słabo wykonane. Uszkodzenia głowic były i są notoryczne nawet jeżeli auto nie ma zamontowanego gazu. Tylko jeden producent instalacji LPG wykonał dedykowaną do tego silnika instalację, jest to Vialle a instalacja jest V generacji 8)

A to bardzo ciekawe. Jestem użytkownikiem Corolli od 5 lat (przebieg 69.000). Od początku czytam forum CorollaClub i nie spotkałem się z informacją o "notorycznych" uszkodzeniach głowic w E12 i to na benzynie.

Również w przypadku Corollek wyposażonych w gaz informacji takich z pierwszej ręki nie ma. Na forum była jedna informacja, że ktoś kupił Corollkę z gazem i zaczął od remontu głowicy, bo poprzednik zaniedbał przeglądu luzów zaworowych. Noramlnie wykonuje się go co 90.000 km, ale nawet w instrukcji Vialle do Corolli (oryginalnej z TMP) jest napisane, że luzy należy sprawdzać co 30.000.

Można oczywiście zastosować Flash Lube  http://www.gazeo.pl/forum_lpg_cng/viewt … p;start=15

lub system Micrologic 163/164 TUNAP (wg mnie ciekawszy, ale to tylko ocena subiektywna, nie poparta żadnym moim doświadczeniem, choć Opel przy stosowaniu tego systemu w Niemczech utrzymuje gwarancję na silnik z LPG 6 lat, tak jak bez LPG) , ale co to faktycznie daje - guru na tym i innych (www.lpg.info.pl (link usunięty)) forach są bardzo sceptyczni - jeżeli instalacja jest prawidłowo wyregulowana (mieszanka nie jest uboga) to silnik spala gaz a nie zawory.

TMP montowało instalacje Vialle (V generacja - 75000 zł) oraz PrinsVSI (6000 zł). Na forum Corolli (www.corollaclub.org (link usunięty)) polecam wątki kolegi gimaka.

Sam założyłem we Wrocławiu w lipcu instalkę STAG4, reduktor Scorpion Mini (poprawiony zawór FC) i wtryskiwacze Magic Jet. Całość w bardzo korzystnej cenie, duużo taniej niż BRC. Na razie zrobiłem bez problemów 1200 km (przegląd gwarancyjny czeka mnie w tym tygodniu) i nie widzę zbytnich różnic między jazdą na PB i LPG.

2

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

Znaleźć zakład który wzbudza zaufanie i poleca sensowne graty.

3

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

Śmiało zakładaj Sequenta BRC + Flash Lube bedzie wszystko grało. Zrobiłem kilkanaście takich Toyot i wszystkie śmigają bez zarzutu.

4

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

Co nie oznacza, że drogi cokolwiek gwarantuje. Właśnie poprawialiśmy spieprzoną instalację, za którą koleś zabulił horrendalną kwotę, a i tak nie jeździło...

5

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

ARG-BRC napisał/a:

Śmiało zakładaj Sequenta BRC + Flash Lube

Zamiast Flash Lube można zastosować dodatek Tunap Micrologic 163/164. Zaletą jest m.in. to, że:
nie trzeba wozić butelki z łatwo palną cieczą w komorze silnika,
nie trzeba sprawdzać czy płynu nie zabrakło,
aplikuje się raz na 10 000 km,
działa również na wtryskiwacze benzynowe zabezpieczając przez ich awarią,
zabezpiecza benzynę w baku przed starzeniem,
przetestowany przez Opla i Landi Renzo, a więc przez firmy zewnętrzne.

6

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

mariusz_2050 napisał/a:

i wyszedł z tego eksperyment (praktyczny a nie teoretyczny). Okazało się, że w autach z "Flash Lube" luzy zaworowe kasują się zdecydowanie wolniej.

Bardzo chętnie zapoznam zię z raportem będącym zebraniem wyników tego eksperymentu. Czy mógłbyć podać odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Jaki był udział procentowy poszczególnych instalacji w tych 40 samochodach
2. W ilu pojazdach zainstalowano FL - również z podziałem na BRC i Staga
3. Czy samochody miały zbliżone przebiegi w momencie montażu instalacji
4. Czy sprawdzono luzy zaworowe przed zainstalowaniem instalacji
5. Co ile tys. km sprawdzano następnie luzy zaworowe
6. Ile tys. km wykonał już każdy samochody z instalacjami
7. Ile czasu trwał eksperyment
8. Czy zaobserwowano (jeżeli tak to jakie) różnice w zmniejszaniu się luzów (w pojazdach z FL i bez) w zależności od rodzaju zamontowanej instalacji

Myślę że odpowiedzi zaciekawią wszystkich.

7

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

Kolego mariusz_2050, no i jak tamz raportem z eksperymentu?

8

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

korolka napisał/a:

Serdecznie moge Ci polecic Energy Gaz Polska w Warszawie

Autor wątku pytał półtora roku temu. Ale chętnie zobaczyłyn fotki spod maski Twojej Corolli. Ile już przejechałeś na gazie? Jakie wyniki pomiarów luzów zaworowych?

9

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

korolka napisał/a:

luzow zaworowych brak

A powinny być 0,15-025 na ssących i 0,35-0,35 na wydechowych.

10

Odp: TOYOTA COROLLA 1.6 vvti 2005r -jakie zamontowac urzadzenia ?

korolka napisał/a:

instalacje mam dokładnie tak samo zrobioną

Wlew w zderzaku - można było schować pod klapką.
Reduktor nad kolektorem wydechowym - niby zgodnie z przepisami (>150 mm) ale przewody przez to długie.